E Enjte, 07.18.2024, 01:05pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FIFA - PROCEDURË KUNDËR SUAREZIT, AI THOTË SE ISHTE INCIDENT NORMAL

E Mërkurë, 06.25.2014, 02:30pm (GMT+1)


Futbollisti italian Chiellini e tregon vendin ku e ka kafshuar SuareziOrganizata botërore e futbollit, FIFA, thotë se ka hapur procedurë disiplinore kundër sulmuesit të Uruguajit, Luis Suarez, për dyshime se e ka kafshuar një lojtaar italian, gjatë takimit në kuadër të Kampionatit Botëror në Brazil.

Por, Suarez pretendon se mbrojtësi italian, Giorgio Chiellini, ka ndërhyrë ashpër kundër tij gjatë ndeshjes, dhe se ky ishte një incident normal gjatë lojës dhe nuk duhet të merret shumë seriozisht.

Por, pamjet televizive, nga ana tjetër, duket se tregojnë se Suarezi e ka kafshuar lojtarin Chiellini në sup.

Chiellini, që ka protestuar te referi nga Meksika, i cili nuk e kishte parë incidentin, më vonë e ka ulur fanelën dhe i ka treguar shenjët e dhëmbëve në lëkurën e tij.

Këtë takim e fitoi Uruguaji me rezultat 1:0 dhe e eliminoi Italinë nga garat e mëtejshme të Kampionatit Botëror në Brazil. Italia ishte katër herë kampion botëror.

Lojtari i Uruguajit, Suarez, i cili mund të dënohet që të mos luajë në 24 ndeshje, nëse shpallet fajtor, për  incidente të ngjashme është dënuar dy herë në vitin 2010 dhe 2013.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GREQIA KALON NË TURIN E DYTË, KOLUMBIA ELEMINON JAPONINË (06.25.2014)
URUGUAJI DHE KOSTA RIKA ELEMINOJNË ITALINË DHE ANGLINË (06.24.2014)
SUAREZ PËRSËRI KAFSHON? (06.24.2014)
BOSHNJAKËT FAJËSOJNË ARBITRIN PËR HUMBJEN (06.24.2014)
BOTËRORI  2014 - PËRFUNDUAN NDESHJET NË GRUPIN BHolanda e para, Kili i dyti, pastaj Spanja e Australia (06.23.2014)
GERRARD ENDE S'KA VENDOSUR PËR TË ARDHMEN (06.23.2014)
SHBA-PORTUGALI 2-2 (06.23.2014)
POLEMIKA MBI EMRIN E SKUADRËS 'REDSKINS' (06.23.2014)
NË ZGRIP BELGJIKA MPOSHT RUSINË DHE KUALIFIKOHET (06.22.2014)
KLOSE - DO TA THYEJ REKORDIN NDESHJEN TJETËR (06.22.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]