E Mërkurë, 07.17.2024, 05:13pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
Sheiku Mansur deklaron: "Kakà është tashmë lojtar i Manchester City"
E Djelë, 02.01.2009, 04:48pm (GMT+1)

17 janar - Voal-online - Marrëveshja e shekullit u arrit, Kakà u shit nga Milan dhe u ble nga Mançester Siti. Lojtarit do t'i jepen 500 mijë Euro për javë, ndërsa skuadrës së Milanit iu dhanë 115 milionë Euro. Pas kësaj pati shpërthim kritikash. Sir Alex Ferguson tha se "Nuk bëhet kështu me skuadrat", ndërsa tifozët e Milan protestuan kundër shitjes. Thonë që edhe Gallaini nuk është dakord për këtë shitje. Por përpara ofertës legjendare të sheikut Mansour, ofertë që ka arritur në kohë krize ekonomike, askush nuk mund të kthehet prapa. Milan do të marrë 115 milionë Euro, ndërsa Kakà 15 milionë Euro në vit. Këtë ofertë ardhur në kohë krize, nuk mund ta kundërshtojë as vetë Kryeministri i Italisë.
Sipas disa mediave arabe, Mansour i kishte treguar disa miqve të tij se e "kishte futur macen në thes" marrëveshja do të shpallet të djelën. Mansour - tregon Arabian business i kishte shpjeguar bashkëpunëtorëve të tij se  Manchester City do t'i paguajë skuadrës Milan 150 milionë dollarë (rreth 115 milionë euro) për ta pasur Kakà në skuadrësn e tij. Nëse marrëveshja do të hyjë në fuqi siç flitet, ky do të jetë rekordi i ri pas atij të 2001, kur Real Madrid, i pagoi 75 milionë euro Juventus-it për të pasur Zinedine Zidane.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Xhixhi Bufon portieri më i mirë në historinë e futbollit (02.01.2009)
Kristian Ronaldo - Fifa World Player - Topi i Artë - s'kualifikoi argjentinasin Lionel Messi (02.01.2009)
Djaloshi 60 vjeçar Xhorxh Forman - I dyti në botë pas Muhamet Aliut (02.01.2009)
Ronaldo i palënduar në aksident (02.01.2009)
Sporti zviceran më 2008 - Kançelara zbriti Federerin në vendin e dytë (02.01.2009)
Kreshnik Qato Kreshniku - Boksieri Qato mbron titullin e kampionit të botës në Uashington (02.01.2009)
Hollifild thotë se do ta vazhdojë aventurën e boksit (02.01.2009)
Muhamet Aliu në ndeshjen Hollifild-Valujev më 20 Dhjetor në Zürich (02.01.2009)
Nadal triumfon kundër Federer në Australian Open (02.01.2009)
Ronaldinho dhe bota e tij: "Me Romën do të jetë një spektakël" (01.10.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]