E Shtunë, 06.22.2024, 08:21pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
NDESHJET E BOTËRORIT 2014 FILLOJNË SOT

E Premte, 07.04.2014, 06:35am (GMT+1)


Ndeshjet e çerekfinaleve të BotëroritNdeshjet e botërorit 2014 rifillojnë sot, të premten, një ditë pasi një tragjedi në një nga qytetet pritëse braziliane mori dy jetë njerëzish.

Fuqitë evropiane të futbollit Franca dhe Gjermania përballen në ndeshjen çerekfinale në Rio de Janeiro.

Franca e ka mundur Gjermaninë në katër nga gjashtë ndeshjet e tyre të fundit, por Gjermania fitoi Kupën e Botës në vitin 1998. Gjermania nuk e kishte fituar kupën që nga viti 1990, kur ish-Gjermania Perëndimore mori titullin.

Ndeshja tjetër çerekfinale e së premtes në Fortaleza vë pesë herë kampionen e botës, Brazilin, përballë Kolumbisë, e cila kurrë nuk e ka fituar këtë kupë dhe sot luan ndeshjen e parë çerekfinale në historinë e Kapionatit Botëror të Futbollit.

Ndeshjet e sotme vijnë një ditë pasi të paktën dy vetë u vranë dhe 19 u plagosën kur një mbikalim i papërfunduar u shemb në një rrugë në qytetin e Belo Horizonte.

Zyrtarët thonë se disa automjete janë bllokuar nën rrënojat.

Belo Horizonte është qytet pritës i Kampionatit botëror dhe një ndeshje gjysmë-finale do të zhvillohet atje të martën e ardhshme.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NDIKIMI SOCIOEKONOMIK I BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
BRAZIL 2014 - FUTBOLLISTËT QAJNË TEPËR, SCOLARI THËRRET PSIKOLOGEN (07.03.2014)
TALENTET E BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
FRANCA DHE GJERMANIA - NË ÇEREKFINALE (07.01.2014)
ADNAN JANUZAJ I PREMTON BESNIKËRI PËRJETË KOMBËTARES BELGE (06.30.2014)
FTESA E HAJVALISË PËR SUAREZIN BËN JEHONË NË BOTË (06.30.2014)
HOLLANDA MUND 2-1 MEKSIKËN DHE KALON NË ÇEREKFINALEDo të luajë me Kosta Rikën që eleminoi Greqinë (06.30.2014)
KUPA E BOTËS - BRAZILI MPOSHT KILIN ME PENALLTI (06.29.2014)
FIFA - SUAREZ DUHET TË KËRKOJË TRAJTIM MJEKËSOR (06.27.2014)
NË GJERMANI PATRIOTIZËM I TEPËRT GJATË BOTËRORIT? (06.27.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]