E Shtunë, 06.22.2024, 08:51pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FIFA - SUAREZ DUHET TË KËRKOJË TRAJTIM MJEKËSOR

E Premte, 06.27.2014, 08:31pm (GMT+1)


Sekretari i përgjithshëm i Federatës Botërore të Futbollit, Jerome Valcke, i ka bërë thirrje sulmuesit uruguajas, Luis Suarez, që të kërkojë trajtim, pasi ai është gjetur fajtor për kafshimin e kundërshtarit për të tretën herë me radhë.

Suarez ka kafshuar në supe italianin Giorgio Chiellini në ndeshjen midis Uruguajit dhe Italisë, e cila është zhvilluar të martën.

Si ndëshkim, FIFA i ka ndaluar atij pjesëmarrjen në të gjitha aktivitetet që lidhen me futbollin për katër muaj.

"Ai duhet të kërkojë trajtim. Herën e parë ishte incident, herat e tjera nuk mund të jetë", ka thënë Valcke.

Suarez, për kafshime është dënuar dy herë më 2010, pasi ka kafshuar mesfushorin e ekipit PSV Eindhoven, Otman Bakkal, gjatë lojës me Ajaxin, dhe më 2013 për kafshimin e Branisllav Ivanoviqit nga Chelsea.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NË GJERMANI PATRIOTIZËM I TEPËRT GJATË BOTËRORIT? (06.27.2014)
PROGRAMI I NDESHJEVE PËR TETËSHEN MË TË MIRË TË BOTËRORIT (06.27.2014)
ADNAN JANUZAJ NË BOTËROR - DHE NË HISTORINË E MANCHESTER UNITED (06.27.2014)
FIFA DËNON SUAREZIN ME NËNTË NDESHJE (06.27.2014)
ADNAN JANUZAJ SHPRESON NË DEBUTIMIN E ËNDRRAVE NË BOTËROR (06.26.2014)
EDHE ZVICRA, FRANCA, NIGERIA NË 16-she (06.26.2014)
FIFA - PROCEDURË KUNDËR SUAREZIT, AI THOTË SE ISHTE INCIDENT NORMAL (06.25.2014)
GREQIA KALON NË TURIN E DYTË, KOLUMBIA ELEMINON JAPONINË (06.25.2014)
URUGUAJI DHE KOSTA RIKA ELEMINOJNË ITALINË DHE ANGLINË (06.24.2014)
SUAREZ PËRSËRI KAFSHON? (06.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]