E Shtunë, 06.22.2024, 07:22pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
KUPA E BOTËS - BRAZILI MPOSHT KILIN ME PENALLTI

E Djelë, 06.29.2014, 06:52am (GMT+1)


Në Belo Horizonte, Brazili mposhti Kilin në një ndeshje dramatike që u vendos nga 11-metërshi. Kjo ishte beteja e parë në raundin e 16-shes.

Ekipet e përfunduan lojën e rregullt 1-1 me gola të shënuar në pjesën e parë të ndeshjes dhe gjendja nuk ndryshoi as pas 30 minutave shtesë.

Pas rezultatit emocionant 2:2 të penalltive, superstari brazilian Neymar arriti të mashtrojë portierin kilian duke e dërguar topin në rrjetë, ndërkohë që Arturo Vidal i kilit nuk arriti të shënojë, por vetëm goditi shtyllën anësore.

Kili gati shënoi në sekondat e fundit të lojës shtesë, por gjuajtja e Mauricio Pinillas goditi traversën.

Fitorja e çon Brazilin në çerekfinale. Brazilianët po përpiqen të fitojnë për të gjashtën herë kupën e botës.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FIFA - SUAREZ DUHET TË KËRKOJË TRAJTIM MJEKËSOR (06.27.2014)
NË GJERMANI PATRIOTIZËM I TEPËRT GJATË BOTËRORIT? (06.27.2014)
PROGRAMI I NDESHJEVE PËR TETËSHEN MË TË MIRË TË BOTËRORIT (06.27.2014)
ADNAN JANUZAJ NË BOTËROR - DHE NË HISTORINË E MANCHESTER UNITED (06.27.2014)
FIFA DËNON SUAREZIN ME NËNTË NDESHJE (06.27.2014)
ADNAN JANUZAJ SHPRESON NË DEBUTIMIN E ËNDRRAVE NË BOTËROR (06.26.2014)
EDHE ZVICRA, FRANCA, NIGERIA NË 16-she (06.26.2014)
FIFA - PROCEDURË KUNDËR SUAREZIT, AI THOTË SE ISHTE INCIDENT NORMAL (06.25.2014)
GREQIA KALON NË TURIN E DYTË, KOLUMBIA ELEMINON JAPONINË (06.25.2014)
URUGUAJI DHE KOSTA RIKA ELEMINOJNË ITALINË DHE ANGLINË (06.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]