E Martë, 05.21.2024, 05:19am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
GJERMANIA MUND FRANCËN 1-0 NË ÇEREKFINALE

E Premte, 07.04.2014, 08:46pm (GMT+1)Gjermania mposhti Francën me rezultatin 1-0, në çerekfinalet e Kupës së Botës në Rio de Zhaneiro.

Në minutën e 13-të të pjesës së parë, mbrojtësi gjerman Mats Hummels kërceu mbi një mbrojtës francez dhe e dërgoi topin me kokë në rrjetë nga një distancë prej 10 metrash.

Franca e kishte mundur Gjermaninë në katër nga gjashtë ndeshjet e fundit mes tyre, por për herë të fundit ajo e fitoi Kupën e Botës në vitin 1998.

Gjermania bëhet ekipi i parë që arrin katër herë rresht në çerekfinalen e një kampionati botëror. Asnjë ekip gjerman nuk e ka fituar Kupën që nga viti 1990, kur titullin e mori ish-Gjermania Perëndimore.

Në Fortaleza, Kolumbia luan kundër Brazilit, pesë herë kampion. Kolumbia nuk e ka fituar asnjëherë Kupën dhe luan për herë të parë në një çerekfinale.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRAZILI - PLOT 39 VJET PA HUMBUR NË SHTËPINË E VET (07.04.2014)
NDESHJET E BOTËRORIT 2014 FILLOJNË SOT (07.04.2014)
NDIKIMI SOCIOEKONOMIK I BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
BRAZIL 2014 - FUTBOLLISTËT QAJNË TEPËR, SCOLARI THËRRET PSIKOLOGEN (07.03.2014)
TALENTET E BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
FRANCA DHE GJERMANIA - NË ÇEREKFINALE (07.01.2014)
ADNAN JANUZAJ I PREMTON BESNIKËRI PËRJETË KOMBËTARES BELGE (06.30.2014)
FTESA E HAJVALISË PËR SUAREZIN BËN JEHONË NË BOTË (06.30.2014)
HOLLANDA MUND 2-1 MEKSIKËN DHE KALON NË ÇEREKFINALEDo të luajë me Kosta Rikën që eleminoi Greqinë (06.30.2014)
KUPA E BOTËS - BRAZILI MPOSHT KILIN ME PENALLTI (06.29.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]