E Premte, 03.01.2024, 02:04am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
AEROPORTI I ZYRIHUT FITON WORLD TRAVEL AWARD

E Martë, 08.05.2014, 07:25am (GMT+1)Voal-online.ch - Aeroporti i Zyrihut është më i mirë i Evropës sidomos për vëmendjen që ia kushton klientelës së tij. Këtë e kanë vendosur nëpërmjet një votimi në internet disa ekspertë të udhëtimeve dhe një numër i madh i pasagjerëve duke ia dhënë kështu aeroportit të Kloten World Travel Award, çmimin Botëror të Udhëtimeve, një çmim i cili prej vitit 2003 vlerëson ato aeroporte që shkëlqejnë në industrinë e turizmit.

Aeroporti i Zyrihut ka pasur konkurues më të fortë aeroportet e Amsterdamit, Barcelonës, Hamburgut, Londra-Heathrow, Lisbonë, Mynihu i Bavarisë dhe Parisi-Charles de Gaulle, ka bërë të ditur Flughafen Zürich AG, kompania që administron aeroportin. ATS

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
DIDIER BURKHALTER DO TË SHPALLË NISMËN 'DEMOKRACIA PA KUFIJ' (08.04.2014)
EDHE TË RINJ SHQIPTARË TË ZVICRËS NËN AKUZË PËR ANTISEMITIZËM (08.03.2014)
ZVICËR - FESTIVALI I VERBIER, FESTIVAL I ELITËS MUZIKORE (08.03.2014)
RRETH NJË MILION NË STREET PARADE - PJESËMARRJE E MADHE NË NGJARJEN TRADICIONALE MUZIKORE TË ZYRIHUT (08.03.2014)
NË DITËN E DYERVE TË HAPURA 4500 VETA VIZITUAN PALLATIN FEDERAL TË ZVICRËS (08.02.2014)
CARLA DEL PONTE - DO TË KTHEHESHA PËR T'I GJYKUAR KRERËT E UÇK-së (08.02.2014)
Me rastin e 1 Gushtit, Ditës Kombëtare të ZvicrësPËRGJITHMONË KONFEDERATA HELVETIKEFotoreportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (08.01.2014)
1 GUSHT, DITËLINDJA E ATDHEUT - QEVERITARËT FESTOJNË ME POPULLIN (08.01.2014)
DICK MARTY - KOSOVA KA VUAJTUR SHUMË, I DUHEN UDHËHEQËS ME DUAR TË PASTRA (07.30.2014)
LOKARNO NDERON POLANSKIN PËR ARRITJET E JETËS SË TIJ (07.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]