E Djelë, 03.03.2024, 07:12pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
TUNELI I SHËN GOTARDIT MBYLLET NATËN PËR SHKAK TË PUNIMEVE

E Shtunë, 04.11.2015, 09:30am (GMT+1)


Voal - Tuneli i Shën Gotardit, për shkak të punimeve mirëmbajtëse, do të jetë i mbyllur netëve, nga ora 22 deri në orën 5 të mëngjesit për trafikun rrugor, nga e hëna 13 prill deri të mërkurën 15 prill. 

Qafa e Shën Gotardit nuk do të jetë e kalueshme deri nga 22 maji.

Automjetet e rënda nuk do të lejohen të kalojnë në të dyja anët duke nisur nga ora 21 e 30. Kështu njofftojnë autoritetet e kantonit Ur.

Janë parashikuar punime mirëmbajtëse në javët e ardhshme edhe në Axenstrasse mes Flüelen (Ur) e galerisë Mosi e në rrugën nacionale mes (Shvyc) e Küssnacht (Shvyc). Në të parin punimet vijojnë mes orëve  20.30 e 5.00, ndërsa në të dytin rruga do të jetë e mbyllur të enjten dhe të premten. Automjetet do të kalojnë nëpër rrugët kantonali.
sda-ats

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FRANGU SHËNON NIVELIN MË TË LARTË NË GJASHTË JAVË NDAJ EUROSNdërkohë ka pasur dobësime ndaj dollarit (04.10.2015)
KON 100 VJET NË LOZANË - TRI DITË FESTIME, 26-28 QERSHOR (04.10.2015)
KUVENDI I SHQIPTARËVE TË ZVICRËS - LETËR MINISTRIT TË DIASPORËS PËR KARTONIN E GJELBËR (04.10.2015)
FTESË PËR KUVEND ZGJEDHOR PËR NËNDEGËN E LDK-së NË SOLOTHURN (04.09.2015)
ZVICRA ME RROGËN MESATARE MË TË MADHE NË BOTË (04.08.2015)
TË RINJ SHQIPTARË NË MESIN E TË DIPLOMUARVE NË UNIVERSITETIN ELITAR HSG NË ST GALLEN (04.06.2015)
GJENEVË - NIS PUNËN PËRSHPEJTUESI I GRIMCAVE CERN (04.05.2015)
CNN - XHERDAN SHAQIRI. KUR SHISJA NË NJË ËMBËLTOREShqiptari i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri në një intervistë për CNN tregon hapat e para të karrierës së tij në futboll (04.03.2015)
LOZANË - ARRIHET MARRËVESHJA KORNIZË PËR PROCESIN BËRTHAMOR TË IRANIT (04.03.2015)
BEHRAMI - TURP PËR QEVERINË E KOSOVËS QË KA ZYRTARË SI GANI KOCIN (04.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]