E Mërkurë, 06.12.2024, 04:27pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DOSSIER
 
JA PROJEKTI PËR ZGJERIMIN E MEKËS

E Djelë, 03.15.2015, 07:18am (GMT+1)
Meka është vendi i shenjtë i besimtarëve myslimanëve nga mbarë bota dhe një udhëtim atje është një ëndërr për çdo besimtar, por edhe një prej pesë detyrimeve të fesë Islame.

Sipas fesë Islame, çdo mysliman duhet ta vizitojë të paktën një herë në jetë këtë vend të shenjtë, nëse ka mundësi financiare dhe shëndetësore për ta bërë një gjë të tillë.

Meka ndodhet në Arabinë Saudite dhe mbledh miliona njerëz çdo vit. Duke parë që numri i besimtarëve shtohet çdo ditë e më shumë autoritetet vendase kanë marrë vendimin që ambientet e xhamisë të shtohen, në bazë të një projekti që pritet të përfundojë në vitin 2020.

Ja disa nga fotot e projektit:


177519

177525

177526 (1)

177520

177521

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
E PAPARË - BLEN NJË FAQE NË 'CORRIERE DELLA SERA' PËR TË PUBLIKUAR TRADHTINË E GRUAS (03.13.2015)
XHAMITË E TURQISË NË BOTË (03.13.2015)
KUEJKËRS - BANORËT E PARË TË SHTETIT TË PENSILVANISËNga ALBANA MELYSHI LIFSCHIN (03.12.2015)
PROPAGANDA PRO PUTINIT NË RUSI (03.12.2015)
MBRETËRESHA EGJIPTIANE HATSHEPSUT - E CILA VISHEJ SI BURRË (03.10.2015)
ARABIA SAUDITE IMPORTUESJA MË E MADHE E ARMËVE, SHBA EKSPORTUESJA MË E MADHE (03.09.2015)
'TIMELINE' - KJO ËSHTË HISTORIA E JETËS SË FACEBOOC (03.09.2015)
RAPORT - SITUATA E TË DREJTAVE TË NJERIUT NË KRIMÉ (03.06.2015)
SI PO NDODH RADIKALIZIMI I TË RINJVE MYSLIMANË (03.06.2015)
APARTAMENTET LUKSOZE TË MILIARDIERËVE NË NJU JORK (03.06.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]