E Enjte, 04.25.2024, 01:24am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
GOSSIPE
 
New York Times, DYLAN FARROW - WOODY ALLEN ABUZOI ME MUA KUR ISHA 7 VJEÇE

E Hënë, 02.03.2014, 11:54am (GMT+1)Dylan Farrow, vajza e adoptuar e Mia Farrow dhe Woody Allen, përsëriti pohimet e ngacmimeve seksuale nga babai i saj. Në një letër botuar në New York Times, Dylan argumenton se regjisori i famshëm ka abuzuar me të kur ishte vetëm 7 vjeç.

Në letrën e saj, Dylan rrëfen një episod të vitit 1992. "Kjo ndodhi në shtëpinë e familjes në Konektikat. Ai më çoi në një papafingo të errët dhe më sulmoi seksualisht"- shprehet ajo. "Më tha të shtrihem dhe të luaj me lodrat e vëllezërve të mi", vijon rrëfimi i saj, duke shtuar se "pastaj abuzoi seksualisht me mua, ndërkohë që më thoshte se unë isha një vajzë e mirë, që ky ishte sekreti ynë, duke më premtuar se do të më merrte në Paris dhe do të më bënte yll në filmat e tij."

Këto gjëra kanë ndodhur rregullisht dhe shpesh, ka theksuar Dylan. Akuzat ndaj tij ishin edhe arsyeja e ndarjes së Mia Farrow dhe Woody Allen. Megjithatë, regjisori i famshëm asnjëherë nuk është dënuar për një rast të tillë.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ANGELA MARTINI - NË LIDHJE ME LEDRI VULËN (02.01.2014)
AKUZA NDAJ KËNGËTARIT JUSTIN BIEBER NË KANADA (01.30.2014)
ARRESTOHET KËNGËTARI JUSTIN BIEBER (01.23.2014)
PAS NDARJES NGA VANESA - DEPP BËN PUBLIKE LIDHJEN E RE (01.14.2014)
FESTË E TRALLISUR - RITA ORA E PRET VITIN E RI NË LAS VEGAS (Lajm dhe fotogaleri) (01.03.2014)
ISH GRUAJA E RUPERT MURDOCH, WENDY DANG - MË KA ZËNË QYMYRI ME TONY BLAIRIN (12.02.2013)
Daily Star - RITA ORA ËSHTË 7ZËNË (11.24.2013)
AKTORJA QË IU VARDIS ALEC BALDWINIT DËNOHET ME BURG (11.15.2013)
TOM CRUISE E MBRON VETEN - NUK E BRAKTISA SURIN PAS DIVORCIT (11.07.2013)
BERLUSCONI MARTOHET ME 28 VJEÇAREN NË NJË CEREMONI SEKRETE! (11.01.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]