E Premte, 03.01.2024, 01:50am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
JLO SOT 45 - SI 25 (Tekst dhe fotogaleri)

E Enjte, 07.24.2014, 01:52pm (GMT+1)Jennifer Lynn Lopez lindi më 24 korrik 1969 New York. Është një aktore, këngëtare, producente, kërcimtare dhe stiliste mode amerikane. Ajo është një nga njerëzit më të pasur në Hollywood që vjen nga Amerika Latine sipas Forbes, dhe sipas revistës People "100 njerëzit me influencë".

Eshte femije e prinderve Porto-Rikan, Guadalupe Rodriguez, nje edukatore femijesh, dhe David Lopez, nje specialist kompjuterash.

Martesa e saj e pare eshte me Ojani Noa ne 22 shkurt 1997, ajo e njohi ate kur ai punonte si kamarier ne nje restorant. Por ata u ndane ne janar te 1998.

Me vone ajo pati nje lidhje prej 2 vjet e gjysem me hip-hop nga mongolia Sean Combs. Martesa e dyte per Jennifer ishte me kercimtarin e saj Cris Judd, i cili merr pjese ne videoklipin "Love don't cost a thing". Martohen ne 29 shator 2001, dhe ndahen ne janar te 2003.

Me pas njihet me aktorin Ben Affleck, me te cilin kishhte nje marredhenie serioze. Ai ne nentor 2002 i dhuron nje unaze e cila kushtonte 1,2 milion $. Dhe keshtu planifikojne te bejne dasmen e tyre ne 14 shator 2003, ne Santa Barbara, Kalifornia. Por ajo deshtoi. Ata luajten bashke ne dy filma: "Gigli" 2003 dhe "Jersey Girl" 2004.

Direkte mbas ndarjes, njihet dhe njehere me Marc Anthony, qe e njihte dhe me perpara se martesat e saj, dhe martohet ne 5 qershor 2004. Dhe ne 22 shkurt 2008 lindin binjaket e tyre. Jennifer Lopez u nda nga Marc Anthony me 15 korrik 2011.[1]

Përmbajtja

    1 Veprat muzikore
        1.1 Albumet
        1.2 Kenget me te njohura:
    2 Filmografia
    3 External
    4 Referencat
    5 Shih edhe
    6 Referenca

Veprat muzikore
Albumet

    1999: On the 6
    2001: J. Lo
    2002: J to tha L-O!: The Remixes
    2002: This Is Me... Then
    2005: Rebirth
    2007: Como Ama una Mujer
    2007: Brave
    2011: Love ?

Kenget me te njohura:

    If you had my love 1999
    No me ames 1999
    Waiting for tonight 1999
    Let's get loud 2000
    Love don't cost a thing 2001
    Play 2001
    Ain't it funny 2001
    I am real 2001
    I am real (muder remix) 2001
    Ain't it funny (murder remix) 2002
    I'am gonna be alright 2002
    Jenny from the Block 2002
    I am glad 2003
    Get right 2005
    Hold you down 2005
    Que hiciste 2007
    Me haces faltas 2007
    Do it well 2007
    Hold it Don't drop it 2008

Filmografia

    1987 My Little Girl ... Myra
    1993 Nurses on the Line: The Crash of Flight 7 ...Rosie Romero
    1995 My Family/Mi Familia ....María Sánchez, in the '30s
    1995 Money Train ...Grace Santiago
    1996 Jack ...Miss Márquez
    1997 Blood and Wine ...Gabriela "Gabby"
    1997 Selena ...Selena Quintanilla-Pérez
    1997 Anaconda ...Terri Flores
    1997 U Turn ...Grace McKenna
    1998 Out of Sight ...Karen Sisco
    1998 Antz ...Azteca
    2000 The Cell ...Catherine Deane
    2001 The Wedding Planner ...Mary Fiore
    2001 Angel Eyes ...Sharon Pogue
    2002 Enough ...Slim Hiller
    2002 Maid in Manhattan ...Marisa Ventura
    2003 Gigli ...Ricki
    2004 Jersey Girl ...Gertrude Steiney
    2004 Shall We Dance? ...Paulina
    2005 Monster-in-Law ...Charlotte "Charlie" Cantilini
    2005 An Unfinished Life ...Jean Gilkyson
    2007 El Cantante ...Puchi
    2007 Feel the Noise ...Herself (Cameo)
    2008 Bordertown ...Lauren Adrian
    2008 Austin Powers 4 ...Rumored
    2009 Love and Other Impossible Pursuits ...Olivia Greenleaf
    2009 The Governess ...Thief

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TRE VJET NGA VDEKJA E AMY WINEHOUSE (07.23.2014)
VDIQ AKTORI JAMES GARNER (07.20.2014)
VDIQ MUZIKANTI MË JETËGJATË I JAZZ-it (07.20.2014)
GJATË NJË TURNEU NË ZVICËR - NDËRRON JETË LEGJENDA E KITARËS JOHNY WINTER (07.17.2014)
DOKUMENTARI 'CITIZEN KOCH' (07.14.2014)
VDIQ TOMMY RAMONE - BATERISTI I 'THE RAMONES' (07.12.2014)
WATSON - AMBASADORE E VULLNETIT TË MIRË E OKB-së (07.09.2014)
GARTH BROOKS SHKAKTON POLEMIKA NË IRLANDË (07.09.2014)
LAMTUMIRË LOUIS ZAMPERINI - HEROI I FUNDIT I ANGELINA JOLIEProtagonisti i vërtetë i 'Unbrokën' vdiq nga pneumonia në moshën 97 vjeçare (07.06.2014)
KEATON E DOUGLAS PËR HERË TË PARË BASHKË NË NJË SHESH XHIRIMI (07.04.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]