E Enjte, 07.18.2024, 03:04pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
SERIALI 'EMPIRE' ME REKORDE TË REJA FITMIPRURËSE

E Enjte, 03.05.2015, 02:21pm (GMT+1)


Shou më i ri televiziv nga Fox, "Empire" që nga premiera po vazhdon me rritje të vazhdueshme të vlerësimeve dhe të shikueshmërisë çdo javë.

Empire po "shkatërron" rekordet e Nielsen si seria e vetme vlerësimet e së cilës kanë pasur rritje të vazhdueshme për shtatë javë me radhë që nga premiera.

Episodi i parë i dramës muzikore është shikuar nga 9.9 milionë vetë ndërsa javën e kaluar është rritur në 13.9 milionë shikues drejtpërdrejtë, derisa mesatarja e shikuesve çdo javë është 15.6 milionë, transmeton koha.net.

Kjo është rritja më e madhe e ndonjë shou televiziv që nga seriali i vitit 2003"The OC" i cili po ashtu është transmetuar nga Fox.

"˜Empire' është dramë familjare për një biznes të hip-hopit që e ka ngritur Foxin mjaft shumë dhe ka shitje të madhe të muzikës.

Në të aktrojnë Terrence Howard e Taraji P. Henson dhe producent i muzikës është Timbaland ndërsa çdo javë personazhe të famshëm të muzikës shfaqen si mysafirë.kd
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
INDIA NUK E LEJON SHFAQJEN E 'FIFTY SHADES OF GREY' NË KINEMA (03.05.2015)
JENNIFER LAWRENCE ME ROL NË FILMIN E RI TË SPIELBERGUT (03.03.2015)
MADONNA PADIT ARMANIN PSE U RRËZUA NË SKENË, AI IA LË FAJIN ASAJ (03.02.2015)
FILMI BIRDMAN - FITUES I ÇMIMIT OSKAR (03.02.2015)
HALLE BERRY - NUK FITOJ ROLE PËR SHKAK TË NGJYRËS (03.01.2015)
U SHUA YLLI I FILMIT 'STAR TREK' (02.28.2015)
KIM KARDASHIANI ARRITI 27 MILIONË NDJEKËS NË INSTAGRAM (02.28.2015)
BRIT AWARDS - NËN HIJEN E RRËZIMIT TË KËNGËTARES MADONNA (02.27.2015)
JA FITUESIT KRYESORË TË ÇMIMEVE OSKAR 2015 (02.23.2015)
ÇMIMET OSKAR - FILMI POLAK 'IDA', FILMI MË I MIRË I HUAJ (02.23.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]