E Hënë, 04.22.2024, 04:51pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
SOPRANOJA BRIGHTMAN DO TË MBAJË KONCERT NGA HAPËSIRA

E Mërkurë, 03.11.2015, 12:04pm (GMT+1)


Sopranoja britanike Sarah BrightmanPas një karriere të suksesshme me hitet si "I Lost My Heart to a Starship Trooper" dhe me suksesin global në "Phantom of the Opera", sopranoja britanike, Sarah Brightman është duke u përgatitur për një tjetër performansë unike: një koncert të drejpërdrejt nga hapësira.

Brightman, 54 vjeçare, do të jetë turistja e tetë dhe këngëtarja e parë profesionale që udhëton së bashku me një ekip prej dy personave të tjerë për në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Udhëtimi do e realizojë me një raketë "˜Soyuz' që do të lëshohet nga Kazakistani më 1 shtator.

Ajo do t'i kalojë 10 ditë nëpër orbitën e tokës.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
'NEW YORK RAIN' - KËNGË E RE NGA RITA ORA (03.10.2015)
AMERICAN SNIPER - FILMI MË FITIMPRURËS I VITIT 2014 (03.09.2015)
'THE LETTERS' - FILM PËR JETËN DHE LETRAT SEKRETE TË NËNË TEREZËS (03.09.2015)
U RRËZUA ME NJË AVION TË VOGËL - HARRISON FORD NË GJENDJE KRITIKE (03.06.2015)
SERIALI 'EMPIRE' ME REKORDE TË REJA FITMIPRURËSE (03.05.2015)
INDIA NUK E LEJON SHFAQJEN E 'FIFTY SHADES OF GREY' NË KINEMA (03.05.2015)
JENNIFER LAWRENCE ME ROL NË FILMIN E RI TË SPIELBERGUT (03.03.2015)
MADONNA PADIT ARMANIN PSE U RRËZUA NË SKENË, AI IA LË FAJIN ASAJ (03.02.2015)
FILMI BIRDMAN - FITUES I ÇMIMIT OSKAR (03.02.2015)
HALLE BERRY - NUK FITOJ ROLE PËR SHKAK TË NGJYRËS (03.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]