E Martë, 07.23.2024, 11:58am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
AMERICAN SNIPER - FILMI MË FITIMPRURËS I VITIT 2014

E Hënë, 03.09.2015, 04:52pm (GMT+1)

  
"Amerian Sniper" ka arritur të mbledhë para më shumë se çdo film tjetër i qarkulluar në vitin 2014.

Këtë javë filmi nga Clint Eastwood ka kaluar "Hunger Games: Mockinjay Part 1" duke mbledhur 337.2 milionë $ vetëm në Amerikë që nga debutimi në kinema në dhjetor të vitit të kaluar.

Me buxhet prej 58.8 milionë $ dhe gjashtë nominime për Oscar, biografia për snajperistin e ushtrisë amerikane Chris Kyle ka arritur të bëjë që të gjithë të kthejnë vëmendjen tek historia që ka prekur shumë persona, transmeton koha.net.

Megjithatë, globalisht "American Sniper" nuk do jetë në gjendje të arrijë "Transformers: Age of Extinction" që ka mbledhur 1.1 miliardë $.kd
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
'THE LETTERS' - FILM PËR JETËN DHE LETRAT SEKRETE TË NËNË TEREZËS (03.09.2015)
U RRËZUA ME NJË AVION TË VOGËL - HARRISON FORD NË GJENDJE KRITIKE (03.06.2015)
SERIALI 'EMPIRE' ME REKORDE TË REJA FITMIPRURËSE (03.05.2015)
INDIA NUK E LEJON SHFAQJEN E 'FIFTY SHADES OF GREY' NË KINEMA (03.05.2015)
JENNIFER LAWRENCE ME ROL NË FILMIN E RI TË SPIELBERGUT (03.03.2015)
MADONNA PADIT ARMANIN PSE U RRËZUA NË SKENË, AI IA LË FAJIN ASAJ (03.02.2015)
FILMI BIRDMAN - FITUES I ÇMIMIT OSKAR (03.02.2015)
HALLE BERRY - NUK FITOJ ROLE PËR SHKAK TË NGJYRËS (03.01.2015)
U SHUA YLLI I FILMIT 'STAR TREK' (02.28.2015)
KIM KARDASHIANI ARRITI 27 MILIONË NDJEKËS NË INSTAGRAM (02.28.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]