E Enjte, 04.25.2024, 02:30am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
VDES NGA KANCERI TENISTJA UKRAINASE ELENA BALTACHA

E Hënë, 05.05.2014, 08:51am (GMT+1)


Teniserja e famshme ukrainase Elena Baltacha, ka vdekur në moshën 30 vjeçare, si rezultat i sëmundjes së kancerit që ajo kishte në mëlçi.

Për tri vite, Baltacha, ka qenë në vendin e parë për sa i përket tenisit në Britani.

Ajo i ka fituar 11 tituj tek, ishte pjesë e garave të Wimbeldon-it në vitin 2002 dhe për 11 vite radhazi ka mbrojtur ngjyrat e Britanisë si pjesë e ekipit Fed Cup.

Ajo kishte arritur në raundin e tretë në Australian Open në vitin 2005 dhe 2010.
Ajo ishte diagnostifikuar me kancer qysh më moshën 19 vjeçare.

Baltacha ka lindur në Kiev të Ukrainës ndërsa në moshën 5 vjeçare ishte shpërngulur në Britani bashkë me familjen e saj.

I i ati i saj, ylli i futbollit Sergei Baltacha, më parë kishte qenë pjesë e ekipit të futbollit të Bashkimit Sovjetik dhe i kishte mbrojtur ngjyrat e Dynamo Kievit në kampionatin botëror të 1982-tes. rel

www.voal-online.ch Përktheu: SKËNDER BUÇPAPAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
80 VJETORI I GEORGES MUSTAKI - POET DHE MUZIKANT (05.03.2014)
DHURUESJA E VESHKËS NGA FACEBOOK-u (05.03.2014)
ULSTER - POLICIA MERR NË PYETJE GERRY ADAMSIN NË NJË PREJ ÇËSHTJEVE TË IRA-s (05.02.2014)
YLLI I MUZIKËS UKRAINASE RUSLANA LUTET - SHBA, NA MBRONI NGA RUSËT! (05.02.2014)
DORËSHKRIMI I BOB DYLANIT DO TË DALË NË ANKAND (05.02.2014)
VAZHDON KRITIKA NDAJ ISH KANCELARIT SCHRÖDER PAS TAKIMIT ME PUTININ (05.01.2014)
SHBA - ENDE NË KËRKIM TË ISH OFICERËVE TË KGB-së (05.01.2014)
OLENA YERSHOVA - PERËNDIM, NDALENI PUTININ (05.01.2014)
JEP DORËHEQJEN KRYEMINISTRI KOREANOJUGOR (04.27.2014)
LIDERI TATAR NOMINOHET PËR NOBELIN E PAQES (04.25.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]