E Shtunë, 06.22.2024, 08:23pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
JEP DORËHEQJEN KRYEMINISTRI KOREANOJUGOR

E Djelë, 04.27.2014, 07:35am (GMT+1)


Kryeministri i Koresë së Jugut Chung Hong-won njoftoi dorëheqjen, pas revoltimin publik lidhur me përgjigjen e qeverisë ndaj tragjedisë së mbytjes së tragetit më 16 prill nga i cili gjetën vdekjen ose figurojnë të humbur mbi 300 vetë.
        
Zoti Chung njoftoi dorëheqjen në një fjalim të shkurtër sot. Ai tha se mbajtja e postit është një barrë tepër e madhe për administratën.
        
Megjithatë, dorëheqja duhet të miratohet nga Presidentja Park Geun-hyen para se të hyjë në fuqi. Zonja Park, e cila ka fuqinë kryesore në qeveri, ende nuk ka marrë vendim.
        
Trageti Sewol kishte qindra studentë dhe mësues që po bënin një ekskursion për në ishullin Jeju, kur u përmbys. Aksidenti tronditi dhe zemëroi koreano-jugorët, dhe zgjoi kritika të forta ndaj ekuipazhit për braktisjen e anijes para se të evakuoheshin pasagjerësh.za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LIDERI TATAR NOMINOHET PËR NOBELIN E PAQES (04.25.2014)
JIMMY CARTER MBI PABARAZINË GJINORE NË BOTË (04.25.2014)
TONI BLER - LINI MËNJANË DALLIMET ME RUSINË, RADIKALIZMI ISLAM PO RREZIKON BOTËN (04.24.2014)
ERDOGAN KËRKON FALJE PËR VRASJEN E 1,5 MILIONË ARMENËVE (04.23.2014)
KREU I TATARËVE THOTË SE NUK DO TË APLIKOJË PËR PASAPORTË RUSE (04.23.2014)
NË PAKISTAN PLAGOSET NJË GAZETAR I NJOHURValë sulmesh kundër njerëzve të medias në këtë vend (04.21.2014)
AI WEI WEI - ARTI NË GJERMANI, ARTISTI I BLLOKUAR NË KINË (04.20.2014)
VISAR ARIFAJ - POLITIKANI MË I PASUR NË KOSOVË, ME MBI 1 MILIARD EURO! (04.16.2014)
TURQIA NDERON LIDERIN E TATARËVE TË KRIMESË (04.16.2014)
BABAI I TË AKUZUARIT NË BOSTON I KRITIKON HETUESIT AMERIKANË (04.16.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]