E Hënë, 05.27.2024, 09:14pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
IZRAEL - DËNOHET ME BURG PËR KORRUPSION ISH KRYEMINISTRI OLMERT

E Martë, 05.13.2014, 05:45pm (GMT+1)


Një gjykatë e Izraelit dënoi ish kryeministrin Ehud Olmert me 6 vjet burgim për marrje rryshfeti, kur ishte Kryetar i Bashkisë së Jeruzalemit.
 
Zoti Olmert ishte sot në një gjykatë të Tel Avivit, për të dëgjuar vendimin  dhe për të planifikuar apelimin e tij. Avokati i zotit Olmert tha se klienti i tij është i pafajshëm.
 
Gjykata mori vendimin më 31 mars se zoti Olmert ishte fajtor për marrjen e 160 mijë dollarëve si rryshfet për të nxitur ndërtimin e projektit të banesave Holyland në Jerusalem.
 
Skandali ishte më i fundit në një varg akuzash për korrupsion që e detyruan atë të jepte dorëheqjen nga posti i kryeministrit, pasi shërbeu nga viti 2006 deri në vitin 2008.za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUSH ËSHTË UDHËHEQËSI I BOKO HARAM? (05.12.2014)
23 DINASTITË MË TË FUQISHME NË SHBANga Rockefeller, Ford, Bush e deri tek Clintonët, ja familjet që kontrollojnë Amerikën dhe botën (05.11.2014)
MAGJIA E HILLARY CLINTONIT (05.09.2014)
ARRESTOHET ISH MINISTRI I BRENDSHËM ITALIAN CLAUDIO SCAJOLA (05.08.2014)
MALALA APELON PËR LIRIMIN E VAJZAVE NIGERIANE (05.08.2014)
AUSTRALI, GJENDET I VRARË NJË I RI - KISHTE LIDHJE ME NJË FAMILJE MAFIOZE SHQIPTARE (05.07.2014)
OKB NDIHMË NIGERISË PËR KËRKIMIN E VAJZAVE TË RRËMBYERA (05.06.2014)
KRYEMINISTRJA E SLLOVENISË JEP DORËHEQJEN (05.06.2014)
GERRY ADAMS LIROHET - THOTË SE ARRESTIMI I TIJ ISHTE POLITIK (05.05.2014)
SAVIN - KA DHJETËRA DËSHMI PËR NDIKIMIN E RUSISËTë gjitha zhvillimet në Ukrainë i kontrollon dhe i drejton Putini përmes agjentëve sekretë dhe diversantëve rusë (05.05.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]