E Martë, 07.23.2024, 01:26pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
MALALA APELON PËR LIRIMIN E VAJZAVE NIGERIANE

E Enjte, 05.08.2014, 09:19am (GMT+1)


Malala Yousafzai, aktivistja pakistaneze, e cila i ka mbijetuar sulmit të talibanëve, ka thënë se bota nuk duhet të qëndrojë e heshtur ndaj rrëmbimit të më shumë se 200 vajzave në Nigeri.

"Nëse ne qëndrojmë të heshtur, një gjë e tillë do të përhapet, do të ndodhë gjithnjë e më shumë", ka thënë Malala për BBC-në.

Vajzat janë kidnapuar më shumë se tre javë më parë nga militantët e grupit islamik Boko Haram në shtetin Borno.

Ish-sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, ka bërë po ashtu thirrje për veprim.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AUSTRALI, GJENDET I VRARË NJË I RI - KISHTE LIDHJE ME NJË FAMILJE MAFIOZE SHQIPTARE (05.07.2014)
OKB NDIHMË NIGERISË PËR KËRKIMIN E VAJZAVE TË RRËMBYERA (05.06.2014)
KRYEMINISTRJA E SLLOVENISË JEP DORËHEQJEN (05.06.2014)
GERRY ADAMS LIROHET - THOTË SE ARRESTIMI I TIJ ISHTE POLITIK (05.05.2014)
SAVIN - KA DHJETËRA DËSHMI PËR NDIKIMIN E RUSISËTë gjitha zhvillimet në Ukrainë i kontrollon dhe i drejton Putini përmes agjentëve sekretë dhe diversantëve rusë (05.05.2014)
VDES NGA KANCERI TENISTJA UKRAINASE ELENA BALTACHA (05.05.2014)
80 VJETORI I GEORGES MUSTAKI - POET DHE MUZIKANT (05.03.2014)
DHURUESJA E VESHKËS NGA FACEBOOK-u (05.03.2014)
ULSTER - POLICIA MERR NË PYETJE GERRY ADAMSIN NË NJË PREJ ÇËSHTJEVE TË IRA-s (05.02.2014)
YLLI I MUZIKËS UKRAINASE RUSLANA LUTET - SHBA, NA MBRONI NGA RUSËT! (05.02.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]