E Mërkurë, 07.17.2024, 05:09pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
LEONID KUCHMA - PERËNDIMI SHUMË I BUTË NDAJ RUSISË

E Enjte, 03.05.2015, 02:39pm (GMT+1)


Ish presidenti ukrainas, Leonid Kuchma e ka kritikuar perëndimin për reagimin e butë ndaj shkeljes së armëpushimit nga rebelët pro rusë, të cilët kanë për qëllim që të marrin nën kontroll qytetin strategjik të Debaltsevës.

Kuchma, përfaqësuesi i Kievit në bisedimet sporadike që përfshijnë Ukrainën, Rusinë, rebelët dhe OSBE-në, i ka bërë këto deklarata gjatë një interviste me Radion Evropa e Lirë.

Ai ka thënë se pasi liderët e Francës dhe Gjermanisë e kanë arritur marrëveshjen e armëpushimit më 12 shkurt, rusët ...kanë vazhduar të luftojnë me ofenziva gjakderdhëse.

"Unë nuk e kuptoj reagimin e komunitetit ndërkombëtar..nëse shihet qartë që armëpushimi është shkelur dhe reagimi është...'hë pra tani, hajde t'ia kalojmë mirë...unë thjeshtë nuk e kuptoj një qasje të tillë", ka thënë Kuchma. rel

 
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PILOTJA UKRAINASE E NDËRPRET GREVËN E URISË PAS 3 MUAJSH (03.05.2015)
NAZARET - ZBULOHET SHTËPIA KU ËSHTË RRITUR JEZUSI (03.04.2015)
EDUARD SNOWDEN DËSHIRON TË KTHEHET NË SHBA (03.04.2015)
JA LISTA E MË TË PASURVE TË BOTËS - BILL GATES SËRISH NË KRYE (03.03.2015)
POLITIKANËT MË TË PASUR AMERIKANË (03.02.2015)
VRASJA E NEMCOVIT - A MUND TË JETË KADYROV DORA E ZGJATUR E PUTINIT? (03.01.2015)
ZËRI I AMERIKËS - KUSH ISHTE BORIS NEMCOVI (02.28.2015)
NEMCOV - KRITIK I HAPUR I PËRZIERJES RUSE NË UKRAINË (02.28.2015)
TERRORISTI NORVEGJEZ BREIVIK - JA PSE I URREJ SHQIPTARËT (02.27.2015)
GAZETARI RUS FITON AZIL POLITIK NË UKRAINË (02.27.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]