E Mërkurë, 07.17.2024, 06:06pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
GJYQI NDAJ DZHOKHAR TSARNAEVIT

E Premte, 03.06.2015, 07:38am (GMT+1)


Boston Marathon Bombing


Gjyqi ndaj personit të dyshuar për sulmet me bombë në maratonën e Bostonit, Dzhokhar Tsarnaev, vazhdon sot në një gjykatë federale të Bostonit. 

Avokatja mbrojtëse e Tsaenavit, Judy Clarke,  pranoi dje para trupit gjykues se klienti i saj kishte ndihmuar në realizimin e sulmit vdekjeprurës të 2013-ës, por shtoi se vëllai i madh ishte ideatori i planit.

Ajo tha se klienti i saj, cili mund të dënohet me vdekje, në se gjendet fajtor për shpërthimet në vijën e finishit të garës së përvitshme ku u vranë tre njerëz dhe u plagosën 264 të tjerë, ishte influencuar së tepërmi nga i vëllai, Tamerlan, Duke ja hedhur fajin vëllait të madh, avokatja shpreson ta bindë jurinë të mos e dënojë me vdekje 21-vjeçarin Dzhokhar Tsarnaev.

Ai e vrau pa dashje të vëllain, duke e shkelur me makinë, ndërsa përpiqeshin të evitonin policinë disa ditë pasi autoritetet i kishin identifikuar si të dyshuar për shpërthimet.

Në fjalën e tij në hapjen e seancës, prokurori William Weinreb e akuzoi Tsarnaevin për aktivizimin e bombave që ishin vënë me synimin e masakrimit të njerëzve dhe krijimin e një spektakli të përgjakshëm."za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MARRËVESHJA BËRTHAMORE SHTON 'TRYSNINË' NDAJ ROHANIT (03.05.2015)
LEONID KUCHMA - PERËNDIMI SHUMË I BUTË NDAJ RUSISË (03.05.2015)
PILOTJA UKRAINASE E NDËRPRET GREVËN E URISË PAS 3 MUAJSH (03.05.2015)
NAZARET - ZBULOHET SHTËPIA KU ËSHTË RRITUR JEZUSI (03.04.2015)
EDUARD SNOWDEN DËSHIRON TË KTHEHET NË SHBA (03.04.2015)
JA LISTA E MË TË PASURVE TË BOTËS - BILL GATES SËRISH NË KRYE (03.03.2015)
POLITIKANËT MË TË PASUR AMERIKANË (03.02.2015)
VRASJA E NEMCOVIT - A MUND TË JETË KADYROV DORA E ZGJATUR E PUTINIT? (03.01.2015)
ZËRI I AMERIKËS - KUSH ISHTE BORIS NEMCOVI (02.28.2015)
NEMCOV - KRITIK I HAPUR I PËRZIERJES RUSE NË UKRAINË (02.28.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]