E Enjte, 07.18.2024, 03:32pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
SHTROHET NË SPITAL B. B. KING

E Martë, 04.07.2015, 03:44pm (GMT+1)Legjenda amerikane e muzikës bluz, B.B. King sipas 'Los Angeles Times' është hospitalizuar të hënën, një informacion i dhënë nga përfaqësuesit e artistit pa ndonjë detaj rreth gjendjes së tij.

King që njihet si mbreti i muzikës bluz, i lindur para 89 vjetësh në Misisipi është anëtar i "Rock and Roll - Hall of Fame".

Ai konsiderohet edhe si një nga gitaristët më të mirë të të gjitha kohërave.

King ka jetuar me diabetin e tipit të dytë për më shumë se 20 vjet.

Me më shumë se 50 albume të publikuara deri më tash, King njihet për hitet e viteve të 50-ta, "Three O'Clock Blues", "The Thrill Is Gone" në vitin 1970, dhe në vitin 1989 me hitin "When Love Comes to Town", këngë së bashku me grupin rok të Irlandës, U2.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VENDOSET ILEGALISHT NË NJU JORK BUSTI I EDWARD SNOWDENIT (04.07.2015)
RASTI MENENDEZ DHE NDIKIMI I TIJ NË POLITIKËN AMERIKANE (04.06.2015)
HELMUT KOLI VLERËSOHET BURRË I SHQUAR SHTETI (04.05.2015)
BISMARKU - 'KANCELARI I HEKURT' I GJERMANISË (04.05.2015)
ANDREAS LUBITZ - ANTROPOLIGJIA E NJË PILOTI VRASËSNga GIORGIO FABRETTI, antropolog i historisë dhe arkeologjisë (04.02.2015)
NANCIE ATWELL - MËSUESJA MË E MIRË NË BOTËMësuesja amerikane Nancie Atwell fiton çmimin Global Teacher. 1 milion dollarët që shoqërojnë çmimin ajo ia dhuron shkollës së saj (04.02.2015)
KËRCËNOHET DREJTORI I BBC - TONY HALL (03.29.2015)
POLICI QË VRAU FOTOGRAFEN E ASSOCIATED PRESS, DËNOHET ME 20 VJET BURG (03.29.2015)
VAJZA E PRESIDENTIT TË UZBEKISTANIT - SHANTAZH MILIARDIER KOMPANIVE TË TELEKOMUNIKACIONIT (03.25.2015)
VDIQ THEMELUESI I SINGAPORIT (03.23.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]