E Enjte, 07.18.2024, 01:08pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
EDHE ZVICRA, FRANCA, NIGERIA NË 16-she

E Enjte, 06.26.2014, 12:09pm (GMT+1)Zvicra, Franca dhe Nigeria siguruan kualifikimin për 16-tëshe dje në ndeshjet e Botërorit.        

Xherdan Shaqiri shënoi tre golat e Zvicrës në ndeshjen me Hondurasin, duke u siguruar kualifikimin zviceranëve, të cilët e mbyllën këtë raund me gjashtë pikë në Grupin E.        

Franca e mbylli ndeshjen me Ekuadorin barazim duke arritur të marrë shtatë pikë në Grupin E.

Nigeria u mund nga Argjentina në Grupin F, megjithatë arriti të kualifikohet pasi Irani u mund nga Bosnja me rezultatin 3-1. Argjentina ishte kualifikuar që javën e kaluar dhe u rendit e para në Grupin F me nëntë pikë.        

Sot zhvillohen ndeshjet e fundit për kulifikimin në 16-tëshe që do të japin rezultatet për Grupet G dhe H. Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara, me nga katër pikë, ndeshen sot në Recife, ndërsa Portogalia dhe Gana, me nga një pikë secila, ndeshen në Brazilia.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FIFA - PROCEDURË KUNDËR SUAREZIT, AI THOTË SE ISHTE INCIDENT NORMAL (06.25.2014)
GREQIA KALON NË TURIN E DYTË, KOLUMBIA ELEMINON JAPONINË (06.25.2014)
URUGUAJI DHE KOSTA RIKA ELEMINOJNË ITALINË DHE ANGLINË (06.24.2014)
SUAREZ PËRSËRI KAFSHON? (06.24.2014)
BOSHNJAKËT FAJËSOJNË ARBITRIN PËR HUMBJEN (06.24.2014)
BOTËRORI  2014 - PËRFUNDUAN NDESHJET NË GRUPIN BHolanda e para, Kili i dyti, pastaj Spanja e Australia (06.23.2014)
GERRARD ENDE S'KA VENDOSUR PËR TË ARDHMEN (06.23.2014)
SHBA-PORTUGALI 2-2 (06.23.2014)
POLEMIKA MBI EMRIN E SKUADRËS 'REDSKINS' (06.23.2014)
NË ZGRIP BELGJIKA MPOSHT RUSINË DHE KUALIFIKOHET (06.22.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]