E Enjte, 04.25.2024, 03:28am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BRAZIL 2014 - PËR NEYMAR BOTËRORI KA PËRFUNDUAR

E Shtunë, 07.05.2014, 02:54pm (GMT+1)


Voal-online.ch - Brazil 2014, Neymar ka pësuar thyerje kocke: botërori ka mbaruar. Në ditën kur Brazili do të jetë në gjysmëfinale kundër Gjermanisë, humb dramatikisht asin e tij, Neymar.

Dëmtimin Neymar e ka pësuar në ndeshjen me Kolumbinë, kur ka marrë goditje në gju nga Zuniga, kur koha e ndeshjes pothuajse kishte mbaruar.

Kampioni është nxjerrë me barelë nga fusha dhe është dërguar menjëherë në spital, ku mjekët kanë konstatuar fatkeqësinë e rëndë: për të Botërori ka përfunduar.

Neymar duhet të qëndrojë pa lëvizur katër deri në gjashtë javët. Gjatë natës tifozët kanë bërë pelegrinazh tek spitali dhe nën dritaret e tij janë lutur duke qarë.


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GJERMANIA MUND FRANCËN 1-0 NË ÇEREKFINALE (07.04.2014)
BRAZILI - PLOT 39 VJET PA HUMBUR NË SHTËPINË E VET (07.04.2014)
NDESHJET E BOTËRORIT 2014 FILLOJNË SOT (07.04.2014)
NDIKIMI SOCIOEKONOMIK I BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
BRAZIL 2014 - FUTBOLLISTËT QAJNË TEPËR, SCOLARI THËRRET PSIKOLOGEN (07.03.2014)
TALENTET E BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
FRANCA DHE GJERMANIA - NË ÇEREKFINALE (07.01.2014)
ADNAN JANUZAJ I PREMTON BESNIKËRI PËRJETË KOMBËTARES BELGE (06.30.2014)
FTESA E HAJVALISË PËR SUAREZIN BËN JEHONË NË BOTË (06.30.2014)
HOLLANDA MUND 2-1 MEKSIKËN DHE KALON NË ÇEREKFINALEDo të luajë me Kosta Rikën që eleminoi Greqinë (06.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]