E Enjte, 04.25.2024, 03:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ARGJENTINA DHE HOLLANDA NË GJYSËMFINALE

E Djelë, 07.06.2014, 06:30am (GMT+1)Argjentina ka arritur të dalë në gjysëmfinalet e Botërorit për herë të parë në një çerek shekulli, pasi mundi dje Belgjikën 1-0. Katërshja e gjysëm finales është tani e plotësuar, pasi Hollanda mundi Kosta Rikën 4-3 me penallti.

Argjentina siguroi dje fitoren me golin e shënuar nga Gonzalo Higuain në 10 minutat e parë të ndeshjes. Ylli i ekipit argjentinas Lionel Messi pati rastin ta çojë rezultatin në 2-0 nga fundi i lojës, por portieri belg Thibaut Courtois arriti të shpëtojë portën. Argjentina del në gjysëm finale për herë të parë që nga 1990. Argjentinasit kanë fituar kupën dy herë: në 1978 dhe 1986.

Hollanda dhe Kosta Rika nuk arritën të shënojnë gjatë kohës së rregullt dhe minutave shtesë të ndeshjes, duke detyruar goditjet e penalltive. Fitorja i buzëqeshi Hollandës kur portieri hollandez Tim Krul arriti të presë goditjet e Ryan Ruiz dhe Michael Umana.

Të mërkurën Argjentina dhe Hollanda ndeshen në San Paolo për të siguruar vend në finale. Brazili dhe Gjermania luajnë në Belo Horizonte të martën.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRAZIL 2014 - PËR NEYMAR BOTËRORI KA PËRFUNDUAR (07.05.2014)
GJERMANIA MUND FRANCËN 1-0 NË ÇEREKFINALE (07.04.2014)
BRAZILI - PLOT 39 VJET PA HUMBUR NË SHTËPINË E VET (07.04.2014)
NDESHJET E BOTËRORIT 2014 FILLOJNË SOT (07.04.2014)
NDIKIMI SOCIOEKONOMIK I BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
BRAZIL 2014 - FUTBOLLISTËT QAJNË TEPËR, SCOLARI THËRRET PSIKOLOGEN (07.03.2014)
TALENTET E BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
FRANCA DHE GJERMANIA - NË ÇEREKFINALE (07.01.2014)
ADNAN JANUZAJ I PREMTON BESNIKËRI PËRJETË KOMBËTARES BELGE (06.30.2014)
FTESA E HAJVALISË PËR SUAREZIN BËN JEHONË NË BOTË (06.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]