E Shtunë, 06.15.2024, 03:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BRITANIA KËRKON QË RUSIA TË MOS E ORGANIZOJË KUPËN BOTËRORE NË FUTBOLL

E Djelë, 07.27.2014, 09:57am (GMT+1)Zëvendëskryeministri britanik, Nick Clegg, sot u është bashkuar thirrjeve që Rusisë të mos i lejohet organizimi i Kampionatit Botëror në futboll në vitin 2018, pas rrëzimit të aeroplanit të udhëtarëve të Malajzisë në Ukrainë.

Zoti Clegg, lider i Partisë Liberale Demokrate, që është partnere në koalicionin qeveritar britanik të kryeministrit, David Cameron, tha se ngjarjet e sportit duhet të jenë pjesë e pakos së re të sanksioneve të Bashkimit Evropian kundër Rusisë.

Mëtutje, në intervistën për gazetën londineze, Sunday Times, Nick Clegg tha se "Nëse ne nuk jemi të përgatitur të lëvizim, atëherë pjesa tjetër e botës do të dukej shumë e dobët dhe jo e sinqertë për protestat tona për sjelljen e Vladimir Putinit".

Kjo deklaratë e tij u bë pasi Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) i ka hedhur poshtë kërkesat e tilla të paraqitura nga disa politikanë gjermanë.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HAXHI KRASNIQI MBRON TITULLIN WBO, MERR EDHE TITULLIN E WBA (07.27.2014)
NDËRRON JETË FUTBOLLISTI GJERMAN - PAS NJË 'LUFTE' ME DEPRESIONIN (07.20.2014)
NEYMAR RISHFAQET ME TË FEJUARËN (07.20.2014)
BLATTER I VË KUPËS SË BOTËS NOTËN 9,25 NGA 10 TË MUNDSHME (07.14.2014)
SCOLARI JEP DORËHEQJEN - NUK DO TË JETË MË TRAINER I BRAZILIT (07.14.2014)
GJERMANIA GATI PËR FINALEN E FINALEVE (07.13.2014)
NDIHMUAN PADREJTËSISHT QË VANESSA-MAE TË MARRË PJESË NË OLIMPIADË, PEZULLOHEN (07.11.2014)
NEYMAR SIMPATIZON ARGJENTINËN KUNDËR GJERMANISË (07.11.2014)
LEBRON JAMES RIKTHEHET TEK CLEVELAND (07.11.2014)
BRAZIL - ARRATISET KREU I PARTNERIT TË FIFA-s (07.11.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]