E Premte, 03.01.2024, 02:46am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
NDIHMUAN PADREJTËSISHT QË VANESSA-MAE TË MARRË PJESË NË OLIMPIADË, PEZULLOHEN

E Premte, 07.11.2014, 09:22pm (GMT+1)


Violinistja Vanessa-Mae gjatë garave në Olimpiadën në Soçi të Rusisë në muajin shkurt të këtij viti


Asociacioni i Skiatorëve të Sllovenisë i ka supsenduar katër zyrtarë për dyshime se i kanë manipuluar rezultatet e garave, për t'i mundësuar violinistes së njohur, Vanessa-Mae,  për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Soçi të Rusisë, në muajin shkurt të këtij viti.

Vanees-Mae, duke bërë gara për Tajlandën në Soçi, me emrin Vanessa Vanakorn, doli e 67-ta, e fundit, në disiplinën sllallomi i madh.

Asociacioni i Siaktorëve të Sllovenisë ka njoftuar sot se ka dëshmi që indikojnë se garat e zhvilluara kualifikuese në muajin janar në Slloveni ishin "kurdisur në të mirë të zyrtarëve të Tajlandës për t'i plotësuar kriteret për kaulifikim në Soçi".

Katër zyrtarët e involvuar në organizimin e garave janë supsenduar. Dëshmitë tash do t'i kalohen policisë dhe Federatës Ndërkombëtare të Skijimit.

Presidenti i Asociacionit të Skiatorëve të Sllovenisë, Jurij Zurej, tha se ndoshta Vanessa-Mae, në atë kohë, nuk ka ditur për kurdisje.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NEYMAR SIMPATIZON ARGJENTINËN KUNDËR GJERMANISË (07.11.2014)
LEBRON JAMES RIKTHEHET TEK CLEVELAND (07.11.2014)
BRAZIL - ARRATISET KREU I PARTNERIT TË FIFA-s (07.11.2014)
FRANCË - TRUPI I ALNPINISTIT U GJET PAS 32 VITESH (07.10.2014)
BOTËROR I NGRITUR MBI GËNJESHTRANga JIM WHITE, The Guardian (07.10.2014)
ARGJENTINA DEL NË FINALE (07.10.2014)
LOTËT E BRAZILIT - BLOG NGA ELIDA BUÇPAPAJ (07.09.2014)
BRAZILIANËT KËRKESË ZYRTARE PAPËS - MOS E BEKO ARGJENTINËN! (07.08.2014)
GJYSMËFINALJA E BOTËRORIT - BRAZILIT TANI I LEJOHET TË HUMBASË (07.08.2014)
FUTBOLL - GJYSMËFINALJA E PARË, BRAZIL-GJERMANI (07.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]