E Premte, 03.01.2024, 02:12am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BLATTER I VË KUPËS SË BOTËS NOTËN 9,25 NGA 10 TË MUNDSHME

E Hënë, 07.14.2014, 06:50pm (GMT+1)


Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, Kupën e Botës që përfundoi mbrëmë në Brazil nga 10 pikë maksimale e ka notuar me 9.25.

Kupa e Botës përfundoi mbrëmë me shpalljen e Gjermanisë kampion bote pasi ekipi kombëtar gjerman e mundi Argjentinën me rezultat 1:0.

"Ne jemi përmirësuar pas Kupës së Botës të mbajtur para katër vjete ne Afrikën e Jugut", ka thënë Blatter .

Duke buzëqeshur, ai iu ka thënë reporterëve "ne jemi konsultuar me të gjithë kompjuterët tanë dhe shënimet ne Facebook dhe kemi vendosur që nga 10 pikë të notohemi me 9.25 pasi perfeksioni nuk ekziston në futboll".

Ai ka shtuar se kjo Kupë e Botës ishte e 10-ta për të dhe e pesta derisa ai është në pozitën e Presidentit të FIFA-s dhe ajo që e bënë këtë ngjarje speciale sipas Blatter është se kualiteti i futbollit dhe intensiteti i lojërave.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SCOLARI JEP DORËHEQJEN - NUK DO TË JETË MË TRAINER I BRAZILIT (07.14.2014)
GJERMANIA GATI PËR FINALEN E FINALEVE (07.13.2014)
NDIHMUAN PADREJTËSISHT QË VANESSA-MAE TË MARRË PJESË NË OLIMPIADË, PEZULLOHEN (07.11.2014)
NEYMAR SIMPATIZON ARGJENTINËN KUNDËR GJERMANISË (07.11.2014)
LEBRON JAMES RIKTHEHET TEK CLEVELAND (07.11.2014)
BRAZIL - ARRATISET KREU I PARTNERIT TË FIFA-s (07.11.2014)
FRANCË - TRUPI I ALNPINISTIT U GJET PAS 32 VITESH (07.10.2014)
BOTËROR I NGRITUR MBI GËNJESHTRANga JIM WHITE, The Guardian (07.10.2014)
ARGJENTINA DEL NË FINALE (07.10.2014)
LOTËT E BRAZILIT - BLOG NGA ELIDA BUÇPAPAJ (07.09.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]