E Premte, 03.01.2024, 01:25am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
NEYMAR SIMPATIZON ARGJENTINËN KUNDËR GJERMANISË

E Premte, 07.11.2014, 09:18pm (GMT+1)Ylli futbollistik brazilian, Neymar da Silva Santos Junior, i njohur vetëm me emrin Neymar, është paraqitur në skenë duke deklaruar se dëshiron që Argjentina të fitoj kundër Gjermanisë në ndeshjen finale të kampionatit Botëror në Brazil, më 13 korrik.

Brazili dhe Argjentina janë kundërshtar të përbetuar në fushën e futbollit. Shumë brazilianë janë të tmerruar me mundësinë që Argjentina ta fitoj edhe titullin e tretë të kampionit botëror.

Neymari emocional, sot në një konferencë për gazetarë në Rio-de-Zhanejro, tha se Lionel Messi i Argjentinës, shok dhe bashkëlojtar i tij në Barcelonë, e meriton ta fitoj Kupën Botërore.

Por, vlerësohet se nëse Argjentina fiton në finale, kjo do të ishte ngarkesë edhe më e madhe për Brazilin, pas disfatës së thellë nënçmuese kundër Gjermanisë me rezultat 1:7, në ndeshjen gjysmëfinale.

"Ankthi vazhdon", ka shkruar gazeta braziliane "O dia" pasi Argjentina u plasua në finale, duke e mundur Holandën pas ekzekutimit të penaltive, më 9 korrik.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LEBRON JAMES RIKTHEHET TEK CLEVELAND (07.11.2014)
BRAZIL - ARRATISET KREU I PARTNERIT TË FIFA-s (07.11.2014)
FRANCË - TRUPI I ALNPINISTIT U GJET PAS 32 VITESH (07.10.2014)
BOTËROR I NGRITUR MBI GËNJESHTRANga JIM WHITE, The Guardian (07.10.2014)
ARGJENTINA DEL NË FINALE (07.10.2014)
LOTËT E BRAZILIT - BLOG NGA ELIDA BUÇPAPAJ (07.09.2014)
BRAZILIANËT KËRKESË ZYRTARE PAPËS - MOS E BEKO ARGJENTINËN! (07.08.2014)
GJYSMËFINALJA E BOTËRORIT - BRAZILIT TANI I LEJOHET TË HUMBASË (07.08.2014)
FUTBOLL - GJYSMËFINALJA E PARË, BRAZIL-GJERMANI (07.08.2014)
VETËM KRUL E DINTE PËR ZEVENDËSIMIN (07.06.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]