E Hënë, 07.15.2024, 06:19am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
EKIPI I ËNDRRAVE TË BASKETBOLLIT E ANULON VIZITËN NË AFRIKË

E Shtunë, 08.16.2014, 05:28pm (GMT+1)Ekipi kombëtar amerikan në basketboll e ka anuluar një udhëtim për në Senegal si pasojë e përhapjes së virusit vdekjeprurës të Evolas, në Afrikën Perëndimore.

Ekipi amerikan i përbërë nga superyjet e NBA-së, do të bënin një pushim nga përgatitjet për kampionatin botëror të Basketbollit duke udhëtuar për në Afrikë.

Mirëpo udhëheqësi i basketbollit amerikan, Jerry Colangelo, ka thënë mbrëmë se udhëtimi është anuluar për shkak se Senegali gjendet afër katër shteteve tjera afrikane ku Ebola ka vrarë rreth 1100 persona, gjatë gjashtë muajve të fundit.

Ebola, virusi që shkakton temperaturë, gjakderdhje dhe të kthyera, transmetohet nga kontaktet me lëngjet e trupit si djersa, gjaku apo urina.

Ende nuk është gjetur kurë për virusin në fjalë, ndërsa në 50 për qind të rasteve, pacientët vdesin.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MUSTAFI KUSHTON 50 MILIONË EURO (08.10.2014)
SHAH - BETEJË E ASHPËR E RUSISË KUNDËR KASPAROVIT (08.10.2014)
BLERIM XHEMAJLI I KËNAQUR ME INTERESIMIN NGA SEVILJA (08.07.2014)
POLICIA DO TË TËRHIQET NGA STADIUMET NË BUNDESLIGË (08.07.2014)
BOLT RIKTHEHET PAS NJË VITI - THYEN REKORD (08.03.2014)
SHQIPTARËT PUSHTOJNË BUNDESLIGËN (08.03.2014)
BIZNESI I FUTBOLLIT AMERIKAN (08.02.2014)
BAYERNI URON MYSLIMANËT ME NJË FOTO TË SHAQIRIT (07.28.2014)
BRITANIA KËRKON QË RUSIA TË MOS E ORGANIZOJË KUPËN BOTËRORE NË FUTBOLL (07.27.2014)
HAXHI KRASNIQI MBRON TITULLIN WBO, MERR EDHE TITULLIN E WBA (07.27.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]