E Premte, 03.01.2024, 06:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
POLITIKA E AZILIT DUHET RISHIKUAR - SIMONETTA SOMMARUGA ËSHTË E BINDUR SE E KA MBËSHTETJEN POPULLORE

E Enjte, 08.07.2014, 08:50pm (GMT+1)


Këshilltarja federale në një shëtitje tradicionale buzë lumit Aare

Voal-online - Shëtitja tradicionale verore përgjatë lumit Aare në shoqëri të Simonetta Sommarugas është monopolizuar nga diskutimet mbi temën e azilit, me ndonjë theks në mbikqyrjen ndaj telekomunikacioneve.

Këshilltarja federale ka pohuar të enjten (sot) se sistemi i Dublinit, vënë në provë të vështirë nga vërshimi i emigrantëve në ardhje sidomos nga vendet në luftë, duhet të përmirësohet dhe të zhvillohet. Strehimi i personave në arrati është e nevojshme, tha Sommaruga, por ndihma në vendet e tyre dhe në vendet fqinje të atyre që janë në krizë është edhe më e rëndësishme.

Në nivel kombëtar, një ristrukturim i sektorit të azilit është absolutisht i nevojshëm, sipas këshilltares federale, e cila është e bindur se mund të llogarisë në mbështetjen e popullit, me kusht që të jetë trasparente e t'ua shpjegojë qytetarëve çdo etapë që ka ndërmend të përmbushë.ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PAS STREET PARADE NISET NGA ZYRIHU MË KËMBË PËR NË ITALI - PREJ KATËR DITËSH MENDOHEJ I ZHDUKUR (08.06.2014)
AEROPORTI I ZYRIHUT FITON WORLD TRAVEL AWARD (08.05.2014)
DIDIER BURKHALTER DO TË SHPALLË NISMËN 'DEMOKRACIA PA KUFIJ' (08.04.2014)
EDHE TË RINJ SHQIPTARË TË ZVICRËS NËN AKUZË PËR ANTISEMITIZËM (08.03.2014)
ZVICËR - FESTIVALI I VERBIER, FESTIVAL I ELITËS MUZIKORE (08.03.2014)
RRETH NJË MILION NË STREET PARADE - PJESËMARRJE E MADHE NË NGJARJEN TRADICIONALE MUZIKORE TË ZYRIHUT (08.03.2014)
NË DITËN E DYERVE TË HAPURA 4500 VETA VIZITUAN PALLATIN FEDERAL TË ZVICRËS (08.02.2014)
CARLA DEL PONTE - DO TË KTHEHESHA PËR T'I GJYKUAR KRERËT E UÇK-së (08.02.2014)
Me rastin e 1 Gushtit, Ditës Kombëtare të ZvicrësPËRGJITHMONË KONFEDERATA HELVETIKEFotoreportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (08.01.2014)
1 GUSHT, DITËLINDJA E ATDHEUT - QEVERITARËT FESTOJNË ME POPULLIN (08.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]