E Hënë, 07.22.2024, 06:25am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BLERIM BUNJAKU DO TË JETË NË KËSHILLIN KANTONAL TË ZYRIHUT

E Hënë, 04.13.2015, 10:15am (GMT+1)


Voal - Bashkëkombësi ynë Blerim Bunjaku, i cili ishte kandiduar nga EVP, Partia Evangjeliste, për në Këshillin Kantonal të Zyrihut, duke i falënderuar posaçërisht votuesit shqiptarë, bën të ditur se, edhe falë votës së tyre, ai do të hyjë në Këshillin Kantonal të Zyrihut dhe do t'i përfaqësojë atje interesat e shqiptarëve.

Në faqen e tij në facebook Blerim Bunjaku shkruan:

Të nderuar bashkëatdhetarë,

Falenderoj të gjthë votuesit të cilët më kanë mbeshtetur me voten e tyre në zgjedhjet për deputet të kantonit të Cyrihut. Gjithashtu, një faliminderim i veçantë shkon për të gjithë ata të cilët kanë lobuar për mua dhe më kan mbështet gjatë fushatës. Edhe pse sot nuk do të jem anëtar i Parlamentit, unë do të vazhdojë të jem përkrahës i përmisimit të imazhit tonë në Zvicër, për mos të ket paragjykime ndaj shqiptarëve dhe për një integrim më të suksesshum.

Me zgjedhjen time në vendin e tretë në Winterthur dhe me vetëm 50 Vota larg Kryeparlamentares të Winterthurit dhe Presidentes së Partisë është prap një fitore. Kështue që më është mundësuar në muajt e ardhshëm të deportojë në Parlamentin e Cyrihut pasi që po më mundëson Partija.

Me respekt
Blerim Bunjaku


**********
Liebe Wählerinnen und Wähler,

Herzlichen Dank allen Wählern in Winterthur, die mir ihre Stimme zum Kantonsrat gegeben haben. Ausserdem möchte ich mich ganz herzlich bei allen bedanken, die meinen Wahlkampf unterstützt haben.

Auch wenn ich heute nicht in den Kantonsrat gewählt wurde, werde ich weiterhin für eine Verbesserung unseres Image, gegen Vorurteile kämpfen und mich für eine noch erfolgreichere Integration einsetzen.

Mit dem erzielten Resultat, Platz drei in Winterthur und nur 50 Stimmen weniger als die Gemeinderats- und Parteipräsidentin ist es trotzdem für mich bzw. uns ein Sieg. Mit dem erreichten dritten Platz habe ich nun die Möglichkeiten in Zukunft doch einen Sitz im Parlament zu erhalten.

Beste Grüsse
Blerim Bunjaku

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHAQIRI DJE NË ZHEGËR - PËR TA VIZITUAR FSHATIN E TIJ (04.13.2015)
TUNELI I SHËN GOTARDIT MBYLLET NATËN PËR SHKAK TË PUNIMEVE (04.11.2015)
FRANGU SHËNON NIVELIN MË TË LARTË NË GJASHTË JAVË NDAJ EUROSNdërkohë ka pasur dobësime ndaj dollarit (04.10.2015)
KON 100 VJET NË LOZANË - TRI DITË FESTIME, 26-28 QERSHOR (04.10.2015)
KUVENDI I SHQIPTARËVE TË ZVICRËS - LETËR MINISTRIT TË DIASPORËS PËR KARTONIN E GJELBËR (04.10.2015)
FTESË PËR KUVEND ZGJEDHOR PËR NËNDEGËN E LDK-së NË SOLOTHURN (04.09.2015)
ZVICRA ME RROGËN MESATARE MË TË MADHE NË BOTË (04.08.2015)
TË RINJ SHQIPTARË NË MESIN E TË DIPLOMUARVE NË UNIVERSITETIN ELITAR HSG NË ST GALLEN (04.06.2015)
GJENEVË - NIS PUNËN PËRSHPEJTUESI I GRIMCAVE CERN (04.05.2015)
CNN - XHERDAN SHAQIRI. KUR SHISJA NË NJË ËMBËLTOREShqiptari i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri në një intervistë për CNN tregon hapat e para të karrierës së tij në futboll (04.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]