E Mërkurë, 07.17.2024, 05:17pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Federer pësoi humbjen e pestë nga Murrei
E Djelë, 03.22.2009, 08:39am (GMT+1)

Voal-online Në Indian Wells të SHBA nuk kemi një finale Rafael Nadal - Roger Federer. Federer u ndal në gjysmëfinale me 3:6, 6:4, 1:6 nga Andy Murray. Ishte humbja e pestë e Federer përballë skocezit gjashtë vjet më të ri. Një black-out çerekorësh i ka mjaftuar Roger Federerit të shijonte humbjen. Çuditërisht Federer gjuante në atë drejtim që Andy Murray e priste. Roger Federer ia dha pikët njëra pas tjetrës kundërshtarit Murray drejtpërdrejt nga shërbimi. Humbja e ndeshjes ishte e qartë që në setin e parë, rezultati i të cilit ishte 3:6 në disfavor të tij. Murray nuk ia lejoi vetes të humbte asnjë rast për të grumbulluar pikë. Pritej që Federer të ishte gjithnjë e më agresiv, por kjo nuk ndodhi asnjëherë. Përkundrazi, dëshira e tij për fitore sa vinte e zbehej përballë numrit 4 të botës.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Ismail Kadare bisedë filozofike në kanalin e parë zviceran (03.21.2009)
Nga muaji prill Zvicra ndërpret azilin për kosovarët (03.20.2009)
Roxher Federeri në verë do të bëhet për herë të parë baba (03.13.2009)
Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë të Zvicrës: Xehtarëve të Trepçës në 20 vjetorin e grevave të tyre historike (03.02.2009)
Zvicra i thotë po zgjerimit të qarkullimit të lirë me BE-në (02.08.2009)
Zvicër: Referendum për zgjerimin me Bullgarinë dhe Rumaninë të qarkullimit të lirë të personave (02.08.2009)
PAUL KLEE, PIKTORI GJENIAL BERNEZ I HARMONISË MUZIKORE TË NGJYRAVE (12.19.2008)
ZVICRA E PUSHTUAR NGA BORA (12.18.2008)
Prej 12 Dhjetorit në Zvicër hyn në fuqi marrëveshja e Shengenit (12.12.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]