E Premte, 05.24.2024, 06:10am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
ZËRI I AMERIKËS - SHQIPËRI, POLEMIKA POLITIKE PËR SKANDALIN E FAVOREVE SEKSUALE

E Djelë, 08.17.2014, 05:48pm (GMT+1)Në Shqipëri, denoncimi i rastit të një aktivisti të partisë socialiste në Sarandë, i cili i kërkonte një gruaje favore seksuale me vajzën e saj 14 vjeçare, në këmbim të një vendi pune, është shoqëruar me polemika të shumta politike.

Agron Cane, i cili punonte në zyrën e deputetit socialist Koço Kokëdhima në Sarandë, u denoncua nga televizioni News 24 i cili transmetoi edhe bisedën e tij me gruan që kërkonte punë. Ai u arrestua nga policia dje.

Deputeti Kokëdhima e dënoi ngjarjen duke shpjeguar se Cane kishte për detyrë të mblidhte ankesat e qytetarëve dhe jo të ofronte punë.

Por për opozitën nuk bëhet fjalë për një rast të izoluar. Kjo ishte "emblema e Rilindjes", u shpreh në facebook kryetari i opozitës Lulzim Basha, i cili dhe sot përmes një tjetër postimi shkruan se "medalja e turpit i shkon e gjitha Edi Ramës për sistemin qe ka ngritur. Skandali i kërkimit të favorit seksual me një të mitur në këmbim të një vendi pune, ka ndodhur në zyrën e Partisë Socialiste", nënvizon zoti Basha ndërsa akuzon kryeministrin se nuk është distancuar nga ngjarja e rëndë.

Zoti Rama reagoi më pas në Twitter duke theksuar faktin se brenda një dite policia ka bërë arrestimin, zyra e deputetit është distancuar prerazi dhe se Partia socialiste e ka përjashtuar, të akuzuarin. "E keqja s'ka parti dhe s'ka vend mes nesh", shkruan zoti Rama ndërsa akuzon partinë demokratike për keqpërdorimin e ngjarjes përmes "një politike të vjetër e të ulët", shprehet kryeministri.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ARREST SHTËPIAK PËR QAZIMIN DHE KABASHIN (08.17.2014)
LUBONJA: SI MË KËRCËNUAN PËR FIRMAT NDAJ FULLANIT (08.17.2014)
PRESIDENTJA JAHJAGA - HUMBJA E AKADEMIK BESIM BOKSHIT, HUMBJE E MADHE PËR MBARË KULTURËN, GJUHËN SHQIPE, KOSOVËN NË PËRGJITHËSI (08.17.2014)
LIBRAZHD - IDAJET BALLIU SHKON SI STUDENT NË ARABINË SAUDITE, VRITET SI XHIHADIST NË SIRI, FAMILJA E TIJ NË KUSHTE TË MJERUESHME (08.17.2014)
DISKRIMINIMI POZITIV (08.17.2014)
SKANDALI I PEDOFILISË, AGRON CANE PARA ARRESTIT - KOT MË DENONCON, UNË NUK DËNOHEM (08.17.2014)
VJEDHJA E BANKËS - PROKURORIA DO TË MARRË NË PYETJE ZËVENDËSGUVERNATOREN ELISABETA GJONI (08.17.2014)
UDHËHEQËSIT FETARË NË KOSOVË - BASHKË KUNDËR DHUNËS (08.17.2014)
ZËRI I AMERIKËS - PETICIONI PËR SHKARKIMIN E GUVERNATORIT FULLANIIntervistë me zotin ZIRKON DISHA, veprimtar i shoqërisë civile (08.16.2014)
KOSOVA SËRISH NË BUXHETIN E SERBISË (08.16.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]