E Djelë, 06.23.2024, 02:30pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
VAZHDON GJYKIMI KUNDËR OLIVER IVANOVIQIT

E Premte, 05.08.2015, 10:27am (GMT+1)


Edhe sot vazhdon gjykimi kundër Oliver Ivanoviqit dhe katër të akuzuarve të tjerë në Gjykatën Themelore të Mitrovicës në veri të këtij qyteti, ku pritet të të rrëfehen dëshmitarët tjerë për ngjarjet e 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në atë pjesë të qytetit.

Ndërkohë, dje ka dhënë dëshminë e saj, Besa Sokoli, e cila ka thënë se natën kritike bashkë me të gjithë anëtarët e familjes ka qenë në banesën e saj në veri.

Sipas saj, natën e 3 shkurtit pas orës 19:00 kishte dëgjuar zhurma njerëzish, por edhe sirena të autoambulancave duke shkuar në spitalin e qytetit që ndodhej në veri.

Në lidhje me Oliver Ivanoviqin, ajo tha se e ka parë njëherë pak para fillimit të bombardimeve të NATO-s në uniformë të policisë, dhe jo asnjëherë tjetër.kp

Edhe sot vazhdon gjykimi kundër Oliver Ivanoviq dhe katër të akuzuarve të tjerë në Gjykatën Themelore të Mitrovicës në veri të këtij qyteti, ku pritet të të rrëfehen dëshmitarët tjerë për ngjarjet e 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në atë pjesë të qytetit.

Ndërkohë, dje ka dhënë dëshminë e saj, Besa Sokoli, e cila ka thënë se natën kritike bashkë me të gjithë anëtarët e familjes ka qenë në banesën e saj në veri.

Sipas saj, natën e 3 shkurtit pas orës 19:00 kishte dëgjuar zhurma njerëzish, por edhe sirena të autoambulancave duke shkuar në spitalin e qytetit që ndodhej në veri.

Në lidhje me Oliver Ivanoviqin, ajo tha se e ka parë njëherë pak para fillimit të bombardimeve të NATO-s në uniformë të policisë, dhe jo asnjëherë tjetër./Kosovapress/

- See more at: http://www.kosovapress.com/sq/siguri/vazhdon-seanca-gjyqesore-ndaj-oliver-ivanoviqit-41897/#sthash.9P7TSqog.dpuf
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PRISHTINË - FILLOJNË VEPRIMTARITË PËR DITËN E EVROPËS (05.08.2015)
70 % E TË RINJVE NË KOSOVË JANË TË PAPUNËU theksua në konferencën rajonale të Shoqërisë Civile që po mbahet në Tiranë (05.08.2015)
KUVENDI I KOSOVËS SOT MIRATON REKOMANDIMET E REJA PËR UKSHIN HOTIN (05.08.2015)
SOT NË TIRANË MBAHET AKADEMI PËR ILIR KONUSHEVCIN (05.08.2015)
EDHE SOT MIJËRA PROTESTUES KËRKOJNË DORËHEQJEN E GRUEVSKIT (05.07.2015)
THEMELIMI I GJYKATËS SPECIALE NGA JAVA TJETËR NË KUVEND (05.07.2015)
MAQEDONI - OPOZITA PUBLIKON REGJISTRIME TË TJERA (05.07.2015)
INCIDENT NGA SOCIALISTËT NË TAKIMIN E OPOZITËS NË KOLONJË (05.07.2015)
TENSIONET PARAZGJEDHORE, DEBATE NË KUVEND, FAJËSOHET QEVERIA (05.07.2015)
GJERMANIA PARASHIKON DYNDJE TJETËR AZILANTËSH NGA SHQIPËRIA (05.07.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]