E Mërkurë, 12.06.2023, 05:54pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
IKE LARG HASHIM VËLLAI...
Nga LEBIT MURTISHI

E Djelë, 07.14.2013, 04:03pm (GMT+1)Thuhet se popujt meritojnë qeveritë që kanë mbi krye. Por thuhet gjithashtu se propaganda thyen malet. Duke patur parasysh investimet marramendëse të dhjetëra e dhjetëra agjenturave antishqiptare për të nënshtruar shpirtin luftarak të popullit shqiptar, gjithmonë besoj se populli shqiptar nuk e meriton këtë gjendje të mjerueshme që ka sot, nuk e meriton këtë poshtërim që ia kanëe ngarkuar mbi supe dreqi dhe i biri, në të gjitha anët e tij dhe në të gjitha fushat e jetës...

Jo rastësisht të drejtohem ty, z. Hashim, jo rastësisht të rikujtoj ty propagandën që zhvillohej dikur në metropolet e Europës për ,,kryengritjen gjithëshqiptare", për ,,bashkimin me çdo kusht të trojeve të Shqipërisë"; jo rastësisht kam qenë edhe unë dhe shumë të tjerë pjesëtarë të asaj propagandë... Por nuk e di a lexon ndonjëherë ndonjë faqe të ish organit informativ të LPK-së ,,Zëri i Kosovës"... nuk e di a ishte mashtrim ajo fushatë e shumë viteve të atëhershme apo jemi sot viktima të mashtrimit.

Nuk e di sa të kujtohet mallkimi i asaj kohe në adresë të Rugovës, i cili kërkonte një Kosove të hapur ndaj Serbisë dhe Shqipërisë (por jo kaq të hapur, sigurisht)... Më jep shpresë dhe ngushëllim njohja e historisë kombëtare, ndonëse nuk jam historian si ti... Më jep forcë e verteta historike, se populli shqiptar ka ditur të shkelë mbi kohët dhe armiqtë, por me dhimbset vetem çmimi qe duhet serish te paguajë...


14.07.13
Strugë
LEBIT MURTISHI


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VAJZA QË SFIDOI TALEBANËT, IKONË GUXIMI DHE SHPRESE E FRYMËZUAR NGA NËNË TEREZANga FRANK SHKRELI (07.14.2013)
SA PËR KUJTESË AMBASADORIT RUS LEONID ABRAMOV - RUSIA DUHET T'I KËRKOJË NDJESË KOMBIT SHQIPTARNga ESHREF YMERI (07.13.2013)
NEVOJA PËR REMONT KAPITAL NË PDNga MENTOR KIKIA (07.12.2013)
TRAGJEDIA E ÇAMËRISË NË ANGLISHTNga FRANK SHKRELI (07.12.2013)
DY FJALË PËR SHPIRTIN E BARDHË TË ANTHONY ATHANAS - NGA ELIDA BUÇPAPAJ (07.10.2013)
ANTHONY ATHANAS, NDERI I KOMBIT DHE KRENARIA E KOMUNITETIT SHQIPTARO-AMERIKAN, RESTORANTI ANTHONY'S PIER 4 NUK ËSHTË MËNga FRANK SHKRELI (07.10.2013)
HISTORIKISHT REVOLUCIONI I EGJIPTIT ËSHTË MË SE I NJËJTINga JONATHAN ADELMAN, Reuters (07.09.2013)
E PAZËVENDËSUESHME - IDEOLOGJIA KOMBËTARISTE NË POLITIKËN SHQIPTARENga SHENASI RAMA (07.09.2013)
ASIMETRIA NË MARRËDHËNIET SHQIPËRI SERBISERBIA SPONSORIZON NJË LOB TË FUQISHËM SERB NË TIRANËNga SHABAN MURATI (07.08.2013)
SHËNJTËRIMI I NJË PAPE TË MADH, MIK I GJITHË NJERËZIMIT - E VEÇANËRISHT I SHQIPTARËVENga FRANK SHKRELI (07.08.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]