E Martë, 04.23.2024, 02:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
Baromteri diplomatik
NËNAT TONA NUK JANË EGËRSIRA, POR SHEMBËLLTYRË E VIRTYTSHME SI NËNË TEREZA SHQIPTARE!
Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Hënë, 01.12.2015, 09:18am
Si politikanët tanë të vetëmashtruar, të cilët (pa kurrfarë zori, as diktati) kanë hyrë në aleancë me Listën


SHPIFËSIT E MINISTRISË SË KULTURËS - GËNJYEN PA KUFI
Nga GANI MEHMETAJ

E Djelë, 01.11.2015, 06:30pm
Para dy vjetësh zyrtarët e Ministrisë së Kulturës, bënë kallëzim penal kundër meje për të mbuluar turpet e


TË JESH A TË MOS JESH CHARLIE HEBDO
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Shtunë, 01.10.2015, 01:36pm
Ai, kur të gjithë të tjerët thonë Je Suis Charlie, thotë I Am Not Charlie, Unë nuk jam Charlie. Nga ai çast që e


NË PARIS VRITET LIRIA E SHTYPIT
Nga FRANK SHKRELI

E Enjte, 01.08.2015, 10:38pm
Të mërkurën në Paris të Francës, terroristë të maskuar sulmuan kryeqëndrën e revistës satirike Charlie


Barometri diplomatik
BEOGRADI PO LUFTON PËR 'ANULIMIN' E PAVARËSISË SË KOSOVËS, KURSE PRISHTINA PËR 'NORMALIZIMIN' ME SERBINË!!!
Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Enjte, 01.08.2015, 04:32pm
Derisa e ashtuquajtura politikë dhe “diplomaci e hollë” e hashim thaçëve “përbishton” me “elitën politike”


NGA CIKLI I SHKRIMEVE PËR ZVICRËN - PËR SHQIPËRINË NGA EKSPERIENCA ZVICERANE
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Mërkurë, 01.07.2015, 12:38pm
Njëri nga treguesit kryesorë të shtetit ligjor, se funksionon mirë shteti i së drejtës apo jo, është niveli i

FAMILJA BUSH - PORTRETI I NJË PRESIDENTI NGA DJALI I TIJ PRESIDENT
Nga FRANK SHKRELI

E Mërkurë, 01.07.2015, 07:44am
"Në rast të një konflikti në Kosovë, i shkaktuar me ndonjë ndërhyrje nga ana e Serbisë, Shtetet e Bashkuara


PËR VITIN E RI 2015 - PAQE NË BOTË, PAQE NË ZEMRAT TONA!
Nga SAMI REPISHTI

E Hënë, 01.05.2015, 11:09pm
Ridgefield,CT. USA,- Nga Amerika e larget, urimet ma te mira per te gjithe, vellazen e motra, me rastin e


Pas deklarimit të VAN se nuk do ta votojë Gjykatën Speciale
VEPRIMET AUTODESTRUKTIVE TË VAN-it ZGJASIN PUSHTETIN E HASHIM THAÇIT
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 01.05.2015, 10:45am
Sot që në mëngjes lexova lajmin nga Zëri se “Vetëvendosja”, AAK-ja dhe “Nisma për Kosovën” do tëSHTRËNGATA EVROPIANE NXJERR NË BREG TË MAJTËN E RE
Nga HARLOD MEYERSON, Washington Post

E Hënë, 01.05.2015, 10:21am
Një e majtë e re po njeh një rritje të shpejtë në Europë, tani me fillimin e vitit të ri, 2015. Pavarësisht ngaTREGUT SHQIPTAR - SERBIA DERI NË PALCË
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Djelë, 01.04.2015, 10:55am
Jo sall në Republikën e Kosovës, edhe në Republikën e Shqipërisë, në këto ditë të para të vitit 2015, është


NOLI - KRYESHENJTOR I GJALLË I SHQIPTARISË NË TË DY BOTËT
Nga ARTUR VREKAJ

E Shtunë, 01.03.2015, 08:52pm
2015-a është viti i njëqind e tridhjetë e tretë i lindjes që nga 6 Janar 1882 dhe i pesëdhjeti i përkujtimit të


74 VJET MË PARË NDËRROI JETË AT GJERGJ FISHTA
Nga FRANK SHKRELI

E Martë, 12.30.2014, 11:40pm
Më 30 dhjetor, 1940 ndërroi jetë At Gjergj Fishta, poeti kombëtar, diplomati i kombit që mbrojti të drejtat e


Barometri diplomatik
RAMA DHE AMBASADORI I TIJ NË PRISHTINË VERSUS RIBASHKIMIT KOMBËTAR!!!
Nga Prof. dr. MEHDI HYSENI

E Martë, 12.30.2014, 06:55am
*** “Alone we can do so little; Together we can do so much.” (Helen Keller).


PROTEKTORËT E KRIMIT POLITIK GODASIN EDHE NJËHERË PROCESIN E PASTRIMIT TË SHTETIT NGA KRIMINELËT
Nga MESILA DODA

E Hënë, 12.29.2014, 03:17pm
PËR VITIN E RI 2015 - PAQE NË BOTË, PAQE NË ZEMRAT TONA!
Nga SAMI REPISHTI

E Hënë, 01.05.2015, 11:09pm
Ridgefield,CT. USA,- Nga Amerika e larget, urimet ma te mira per te gjithe, vellazen e motra, me rastin e


Pas deklarimit të VAN se nuk do ta votojë Gjykatën Speciale
VEPRIMET AUTODESTRUKTIVE TË VAN-it ZGJASIN PUSHTETIN E HASHIM THAÇIT
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 01.05.2015, 10:45am
Sot që në mëngjes lexova lajmin nga Zëri se “Vetëvendosja”, AAK-ja dhe “Nisma për Kosovën” do të

SHTRËNGATA EVROPIANE NXJERR NË BREG TË MAJTËN E RE
Nga HARLOD MEYERSON, Washington Post

E Hënë, 01.05.2015, 10:21am
Një e majtë e re po njeh një rritje të shpejtë në Europë, tani me fillimin e vitit të ri, 2015. Pavarësisht nga

  » TREGUT SHQIPTAR - SERBIA DERI NË PALCËNga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » NOLI - KRYESHENJTOR I GJALLË I SHQIPTARISË NË TË DY BOTËTNga ARTUR VREKAJ
  » 74 VJET MË PARË NDËRROI JETË AT GJERGJ FISHTANga FRANK SHKRELI
  » Barometri diplomatikRAMA DHE AMBASADORI I TIJ NË PRISHTINË VERSUS RIBASHKIMIT KOMBËTAR!!!Nga Prof. dr. MEHDI HYSENI
  » PROTEKTORËT E KRIMIT POLITIK GODASIN EDHE NJËHERË PROCESIN E PASTRIMIT TË SHTETIT NGA KRIMINELËTNga MESILA DODA
  » UNË MBROJ SHQIPTARINË, DIKUSH TJETËR MERCENARINËNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » KA ARDHUR KOHA TË RINGRIHET MADHËSHTIA E ORTODOKSISË NOLIANENga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » 2014 - VITI KUR NUK U NDËRTUA ASGJËNga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » Fjalim më rastin e 90-vjetorit të Triumfit të LegalitetitLEGALISTËT JANË TË BINDUR SE IU TAKON TË DJATHTËVE T'UA KTHEJNË BESIMIN SHQIPTARËVENga SULEJMAN GJANA, kryetar i PLL
  » Fletë nga ditari i njërit prej themeluesve të Lidhjes Demokratike të KosovësLDK - PARTIA QË E BËRI SHTETIN DHE HISTORINËNga GANI MEHMETAJ 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]