E Shtunë, 03.02.2024, 01:57am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
TELLALLI I SHOVINIZMIT RUSOSERBOMADH NË PARLAMENTIN EVROPIAN
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Premte, 03.13.2015, 07:16am
Para pak ditësh, mbarë opinioni publik shqiptar u njoh me një deklaratë skandaloze të një eurodeputeti, një

PËRPJEKJET RUSE PËR TË PËRÇARË PERËNDIMIN
Nga FRANK SHKRELI

E Enjte, 03.12.2015, 04:22pm
 Kryetari i Këshillit të Europës, Donald Tusk vizitoi të hënën Shtëpinë e Bardhë ku u takua me Presidentin e

DEKONSPIRATORËT E RESPUBLICAS
Sh.T. Edi Rama, Kryeministër i Republikës së Shqipërisë, Tiranë
Nga ROMEO GURAKUQI

E Mërkurë, 03.11.2015, 07:19am
Zoti Kryeministër, Me shpresën e mirëkuptimit, mora guximin t’ju shkruaj serish në rrethana krejtesisht të


MARSHIMI QË NDRYSHOI AMERIKËN
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 03.09.2015, 07:48am
50 vjet më parë, më 7 mars, 1965 qindra veta u mblodhën  në qytetin Selma të shtetit Alabama për të

KOMANDANTI ADEM JASHARI I PËRKET KRAHUT INSTITUCIONALIST TË LUFTËS
Nga JUSUF BUXHOVI

E Djelë, 03.08.2015, 10:42am
Opinioni kosovar sot është i mbërthyer brenda kllapave: presidenti historik dhe komandanti legjendar


NJË LIBËR PËR NJË EPOKË
“Revolucioni Antikomunist Hungarez” i doktor Thoma Dardelit
Nga RESHAT KRIPA

E Shtunë, 03.07.2015, 05:29pm
Ditët e fundit një libër ka qarkulluar në ambjentet letrare të vendit, një libër për një epokë të zjarrtë që hyri në


KUPOLA - PENG I VETVETES, SHQIPTARËT - PENG I KUPOLËS
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Shtunë, 03.07.2015, 11:23am
Në komentet mediatike për seancën e së enjtes së shkuar në Kuvendin e Shqipërisë u dëgjuan shpesh thëniet

NJË LIBËR I RI MBI KOSOVËN
Nga FRANK SHKRELI

E Shtunë, 03.07.2015, 08:43am
Qëndra Ndërkombëtare Woodrow Wilson në Washington, në një ftesë elektronike njofton se javën e


LPK-ja I LUFTOI DHE I SHANTAZHOI INSTITUCIONET LEGJITIME TË SHTETIT TË KOSOVËS
Nga SAIM TAHIRAJ

E Shtunë, 03.07.2015, 08:27am
Ngjarja në Prekazin Heroik, ku në vitin 1991 krisi pushka e parë për lirinë dhe shtetin e Kosovës, krisi


VIKTIMAT E PARA TË KOMUNIZMIT SHQIPTAR
Nga FRANK SHKRELI

E Enjte, 03.05.2015, 07:52am
 Marsi i vitit 1945 ishte fillimi i një kalvari të vërtetë vuajtjesh, vrasjesh, burgosjesh dhe  internimesh për

  » KONFUZIONI I PESË ANARKIVE NDËR SHQIPTARËT – ME RASTIN E 50 VJETORIT TË VDEKJES SË  FAN NOLITNga FRANK SHKRELI
  » LARGOJENI BLERAND STAVILECIN SI JABLLANOVIÇIN - DHE BEKUAR QOFSHIN NËNAT E FËMIJËT E KOSOVËSNga ELIDA BUÇPAPAJ
  » SA PËR KUJTESË KANCELARES SË NDERUAR, ZONJËS ANGELA MERKELNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » SHOQËRIA CIVILE TË RINOVOHET - QË SHTETI TË MOS DEHUMANIZOHETNga PËRPARIM KABO
  » VILAJETI I KATËRTNga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » PSE LDK NË ZVICËR MASHTROI ME EMRIN E TEUTA RUGOVËS  Nga ELIDA BUÇPAPAJ
  » LE TË HAPEN DOSJET!Nga RESHAT KRIPA
  » STRATEGJIA E INVESTIMEVE KINEZE NË EUROPË - MUNDËSI E ZHVILLIMIT TË TROJEVE SHQIPTARENga ARTUR VREKAJ
  » ADHURIM PËR TY PETRO ZHEJI...Nga PËRPARIM KABO
  » NE MEGJITHATË DO TË FITOJMË PËRSËRINga UK LUSHI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]