E Hënë, 04.22.2024, 05:57pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
MAFIA JONË - MË E LUMTURA E BOTËS
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Shtunë, 02.21.2015, 10:51am
Mafia jonë, në Tiranë, Prishtinë dhe në krejt hapësirën tonë në Ballkan, si dhe celulat e saj të përhapura


MOS HARRONI PËRBINDËSHIN KOMUNIZËM!
Nga RESHAT KRIPA

E Premte, 02.20.2015, 04:27pm
Në historinë e kombeve të ndryshëm ka disa data që në kujtesën e popujve bëhen simbole të epokave që


DOSJET! PËR CILIN BIEN KUMBONËT?
Nga SAMI REPISHTI

E Enjte, 02.19.2015, 06:36pm
Ridgefield, CT.USA. - Nga leximet në shtypin shqiptar vrehet nji rritje e interesimit publik për “dosjet”,

Letër publike ministrit të drejtësisë z Hajredin Kuçi
PROKURORIA E SHTETIT ËSHTË PROKURORI E SHPIFJEVE DHE KURDISJEVE
Nga GANI MEHMETAJ

E Martë, 02.17.2015, 09:25pm
Janë qindra zyrtarë të shtetit, të pezulluar a të përjashtuar nga puna, të cilat po kalojnë nëpër dhëmbëzoret e


KOHA TË REFLEKTOJMË KOMBËTARISHT PËR ÇËSHTJEN SHQIPTARE NË BALLKAN
Nga ARTUR VREKAJ

E Hënë, 02.16.2015, 03:23pm
Ne Shqiptarët sot e kemi kombin në hall, megjithë ndihmën e pakursyer të Shteteve të Bashkuara tëKOSOVA KA NEVOJË PËR NDIHMË
Nga ROBERT SCHWARTZ, Deutsche Welle

E Shtunë, 02.14.2015, 10:39am
Dhjetëra mijëra kosovarë e kanë braktisur muajt e fundit shtetin më të ri të Evropës. Pa ndihmë masive nga


Duke kërkuar “Albanica” në botimet amerikane:
TREGUESI TIRANA
Nga ANDON DEDE, Nju Jork

E Premte, 02.13.2015, 07:40pm
Më është bërë zakon që, sa herë më bijen në dorë botime të ndryshme këtu në Amerikë, kur vizitoj dyqanetKRYQËZATË E DJATHTË KUNDËR OBAMËS
Nga RUTH MARCUS, Washington Post

E Premte, 02.13.2015, 09:09am
E tillë është gjendja hiq e mos këput e diskursit politik në Uashington këto ditë kur Presidenti Obama do tëVISAR ZHITI, NJERIU I ZOTIT - PËRBALLË ANTINOMIT BUJAR NISHANI
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Enjte, 02.12.2015, 06:26pm
Visar Zhiti ka kujtime shumë të hidhura nga Shqipëria. Në Shqipëri ia burgosën të jatin. Në Shqipëri e


PERËNDIMI DHE ILUZIONET E HUMBURA NË UKRAINË
Nga ROGER COHEN, New York Times

E Enjte, 02.12.2015, 08:21am
Sfida më e vështirë për një komunist, sipas vëzhgimeve, është që të predikojë të shkuarën. U kujtova për këtëNë kuadër të një përvjetori
KUSH MA RRËMBEU DJALIN?
Nga RESHAT KRIPA

E Mërkurë, 02.11.2015, 03:48pm
Kjo ngjarje tragjike më doli parasysh këto ditë në kuadrin e njëzetvjetorit të saj. Ishte shkurti i vitit 1995. Isha


I DASHUR AT I SHENJTË, JU LUTEM NJIHENI PAVARËSINË E KOSOVËS DHE PRANONI VISAR ZHITIN AMBASADOR NË VATIKAN
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 02.09.2015, 07:23pm
KOHA TË REFLEKTOJMË KOMBËTARISHT PËR ÇËSHTJEN SHQIPTARE NË BALLKAN
Nga ARTUR VREKAJ

E Hënë, 02.16.2015, 03:23pm
Ne Shqiptarët sot e kemi kombin në hall, megjithë ndihmën e pakursyer të Shteteve të Bashkuara të


KOSOVA KA NEVOJË PËR NDIHMË
Nga ROBERT SCHWARTZ, Deutsche Welle

E Shtunë, 02.14.2015, 10:39am
Dhjetëra mijëra kosovarë e kanë braktisur muajt e fundit shtetin më të ri të Evropës. Pa ndihmë masive nga


Duke kërkuar “Albanica” në botimet amerikane:
TREGUESI TIRANA
Nga ANDON DEDE, Nju Jork

E Premte, 02.13.2015, 07:40pm
Më është bërë zakon që, sa herë më bijen në dorë botime të ndryshme këtu në Amerikë, kur vizitoj dyqanet


KRYQËZATË E DJATHTË KUNDËR OBAMËS
Nga RUTH MARCUS, Washington Post

E Premte, 02.13.2015, 09:09am
E tillë është gjendja hiq e mos këput e diskursit politik në Uashington këto ditë kur Presidenti Obama do të


VISAR ZHITI, NJERIU I ZOTIT - PËRBALLË ANTINOMIT BUJAR NISHANI
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Enjte, 02.12.2015, 06:26pm
Visar Zhiti ka kujtime shumë të hidhura nga Shqipëria. Në Shqipëri ia burgosën të jatin. Në Shqipëri e


PERËNDIMI DHE ILUZIONET E HUMBURA NË UKRAINË
Nga ROGER COHEN, New York Times

E Enjte, 02.12.2015, 08:21am
Sfida më e vështirë për një komunist, sipas vëzhgimeve, është që të predikojë të shkuarën. U kujtova për këtëNë kuadër të një përvjetori
KUSH MA RRËMBEU DJALIN?
Nga RESHAT KRIPA

E Mërkurë, 02.11.2015, 03:48pm
Kjo ngjarje tragjike më doli parasysh këto ditë në kuadrin e njëzetvjetorit të saj. Ishte shkurti i vitit 1995. Isha


I DASHUR AT I SHENJTË, JU LUTEM NJIHENI PAVARËSINË E KOSOVËS DHE PRANONI VISAR ZHITIN AMBASADOR NË VATIKAN
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 02.09.2015, 07:23pm
Po ju drejtohem me një lutje të dyfishtë sepse kam besim tek Ju Ati i Shenjtë. Besimin që na e ka shuar


'GJENIU I VOGËL' NJË TALENT SHOW QË KULTIVON ARTISTIN DHE ARTIN E VËRTETË
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Djelë, 02.08.2015, 08:07am  Prita një javë pas finales të Gjeniut të Vogël Edicioni 6 se mos lexoja ndonjë kritikë në shtypin shqiptar rreth

LAICITETI I SHTETIT SHQIPTAR NUK DUHET DISKUTUAR
Nga Dr GËZIM ALPION

E Shtunë, 02.07.2015, 06:52pm
Sipas mediave, Kisha Katolike shqiptare ka dalë kundër propozimit për të emëruar z. Visar Zhiti ambasador


Në gjurmët e deklaratave të regjisorit të shquar Andrea Konçallovski
'RUSIA ËSHTË NË PRAG TE KATASTROFËS'
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Enjte, 02.05.2015, 07:36am
 Kështu ka deklaruar kinoregjisori i shquar rus Andrea Konçallovski, në një artikull, të botuar në portalin


THEMELET E BE-së PO THËRMOHEN
Nga CHRISTOPH HASSELBACH, Deutsche Welle

E Martë, 02.03.2015, 07:42pm
Asnjë vend i BE-së nuk mund t'i mbrojë më interesat e tij i vetëm në botë, por vetëm në bashkëpunim me


SHUHET NJË FIGURË E RESPEKTUAR E GJERMANISË
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 02.02.2015, 07:33pm
Zyra e presidentit të Gjermanisë,  Z. Joachim Gauck njoftoi se të shtunën ndërroi jetë në moshën 94-vjeçare


FISHTËN BOTOJENI - MOS E PËRDHOSNI
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Hënë, 02.02.2015, 02:38pm
PERËNDIMI DHE ILUZIONET E HUMBURA NË UKRAINË
Nga ROGER COHEN, New York Times

E Enjte, 02.12.2015, 08:21am
Sfida më e vështirë për një komunist, sipas vëzhgimeve, është që të predikojë të shkuarën. U kujtova për këtë


  » Në kuadër të një përvjetoriKUSH MA RRËMBEU DJALIN?Nga RESHAT KRIPA
  » I DASHUR AT I SHENJTË, JU LUTEM NJIHENI PAVARËSINË E KOSOVËS DHE PRANONI VISAR ZHITIN AMBASADOR NË VATIKANNga ELIDA BUÇPAPAJ
  » 'GJENIU I VOGËL' NJË TALENT SHOW QË KULTIVON ARTISTIN DHE ARTIN E VËRTETËNga ELIDA BUÇPAPAJ
  » LAICITETI I SHTETIT SHQIPTAR NUK DUHET DISKUTUAR - AS NË RASTIN E EMËRIMIT TË AMBASADORIT NË VATIKANNga Dr GËZIM ALPION
  » Në gjurmët e deklaratave të regjisorit të shquar Andrea Konçallovski'RUSIA ËSHTË NË PRAG TE KATASTROFËS'Nga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » THEMELET E BE-së PO THËRMOHENNga CHRISTOPH HASSELBACH, Deutsche Welle
  » PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
  » SHUHET NJË FIGURË E RESPEKTUAR E GJERMANISËNga FRANK SHKRELI
  » FISHTËN BOTOJENI - MOS E PËRDHOSNINga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » KA SHUMË TË DREJTË ZONJA ELIDA BUÇPAPAJNga Prof. Dr. ESHREF YMERI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]