E Enjte, 07.18.2024, 11:46am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
LIROHET ME KUSHT AKTIVIST RUS ALEXEI NAVALNY

E Martë, 12.30.2014, 06:51pm (GMT+1)Një gjykatë ruse shpalli fajtor aktivistin politik Alexei Navalny për mashtrim në shumën 500 mijë dollarë të një kompanie franceze kozmetike.

Gjykata shpalli dënimin për 3 vjet e gjysmë burgim dhe e liroi me kusht avokatin 38-vjeçar, një dënim shumë më i ulët se ndëshkimi me 10 vjet burg që kishin kërkuar prokurorët. Edhe vëllai i zotit Navalny, Olegu mori të njëjtin dënim, por u dërgua në burg.

Gjykata pritej ta jepte dënimin më 15 janar, por e shpalli dënimin që sot pa dhënë shpjegim për ndryshimin e datës. Një faqe në Facebook, e krijuar me thirrjen për protesta në 15 janar, në datën e planifikuar fillimisht për shpalljen e dënimit, kishte tërhequr dhjetëra mijëra përkrahës.

Zoti Navalny doli nga gjykata pas shpalljes së vendimit dhe u bëri thirrje përkrahësve të vazhdojnë protestat.

Navalny ka qenë në arrest shtëpie që nga muaji shkurt për pjesëmarrje në një protestë pa leje.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KROACI, GARA PRESIDENCIALE - JOSIPOVIQ DHE GRABAR-KITAROVIQ NË RRETHIN E DYTË (12.29.2014)
Bild - NATO DO TA RRËZOJË PUTININ MË 2015 (12.28.2014)
'TIMES' SHPALL KANCELAREN MERKEL 'PERSON I VITIT 2014' (12.26.2014)
I ATI I PILOTIT TË KAPUR JORDANEZ - THIRRJE ISIS (12.26.2014)
GEORGE H W BUSH SHTROHET NË SPITAL (12.24.2014)
VDES KËNGËTARI I FAMSHËM XHO KOKER (12.22.2014)
SHBA - LEGJENDA E BOKSIT MUHAMET ALIU NË SPITAL (12.21.2014)
People - KATE UPTON 'FEMRA MË TUNDUESE NË BOTË' (12.20.2014)
JEB BUSH DHE GARA PRESIDENCIALE (12.19.2014)
ISH MARINSI AMERIKAN FUTET NË GREVË URIE NË IRAN (12.17.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]