E Mërkurë, 07.17.2024, 04:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
KËRCËNOHET ANNA DURYTSKAJA - DËSHMITARJA KRYESORE NË VRASJEN E NEMCOVIT

E Premte, 03.06.2015, 11:30am (GMT+1)Autoritetet e Ukrainës kanë thënë se kanë hapur një hetim penal, pasi dëshmitarja kryesore në vrasjen e politikanit opozitar rus, Boris Nemtsov, ka thënë se është kërcënuar.

Anna Durytskaja, modele 23 vjeçe nga Ukraina, ka qenë me Nemtsovin kur ai është qëlluar për vdekje në qendër të Moskës, më 27 shkurt.

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm në Ukrainë ka thënë se Durytskaja i ka deklaruar policisë në Kiev se ka marrë kërcënime nga njerëz të panjohur.

Raportohet se prokurori i përgjithshëm, Viktor Shokin, ka urdhëruar që të ndërmerren të gjitha masat e nevojshme për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e Durytskajas.

Durytska ka thënë më 3 mars se nuk e ka parë vrasësin e Nemtsovit.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PROKURORI SPECIAL I ARGJENTINËS 'ËSHTË VRARË' (03.06.2015)
GJYQI NDAJ DZHOKHAR TSARNAEVIT (03.06.2015)
MARRËVESHJA BËRTHAMORE SHTON 'TRYSNINË' NDAJ ROHANIT (03.05.2015)
LEONID KUCHMA - PERËNDIMI SHUMË I BUTË NDAJ RUSISË (03.05.2015)
PILOTJA UKRAINASE E NDËRPRET GREVËN E URISË PAS 3 MUAJSH (03.05.2015)
NAZARET - ZBULOHET SHTËPIA KU ËSHTË RRITUR JEZUSI (03.04.2015)
EDUARD SNOWDEN DËSHIRON TË KTHEHET NË SHBA (03.04.2015)
JA LISTA E MË TË PASURVE TË BOTËS - BILL GATES SËRISH NË KRYE (03.03.2015)
POLITIKANËT MË TË PASUR AMERIKANË (03.02.2015)
VRASJA E NEMCOVIT - A MUND TË JETË KADYROV DORA E ZGJATUR E PUTINIT? (03.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]