E Mërkurë, 07.17.2024, 05:47pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PUTINI - KRIMEA ËSHTË ORIGJINA E HISTORISË RUSE

E Enjte, 03.19.2015, 09:31am (GMT+1)


Presidenti rus Vladimir PutinPresidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se Krimea nuk është thjeshtë një territor, por është burim i origjinës historike ruse dhe "shtetësia dhe natyra shpirtëtore" e saj.

Putin iu është drejtuar masës para Kremlinit më 18 mars për të festuar një vjetorin e aneksimit të gadishullit ukrainas të Krimesë nga Rusia.

Ai ka thënë se Rusia ka treguar "patriotizëm të mrekullueshëm në përkrahje të popullit të Krimesë dhe Sevastopolit".

"Ne do i tejkalojmë të gjitha problemet dhe vështirësitë që ata duan të na gjuajnë neve nga jashtë", ka shtuar ajo.

Putin gjithashtu ka thënë se Rusia do të punojë për të përmirësuar marrëdhëniet me Ukrainën por ai ka insistuar se është i sigurtë që populli i Ukrainës një ditë do ta njohin lidershipin aktual të tyre dhe do ta kuptojnë se ata janë arsye pse Ukraina ka ardhur në gjendjen që është tani. rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GJENDET VARRI I SERVANTESIT NË MADRID (03.17.2015)
HILLARY CLINTON E JEB BUSH (03.16.2015)
DREJTËSIA SUEDEZE NË NDJEKJE TË ASSANGE (03.13.2015)
SHKRIMTARËT NUK E DUAN ÇMIMIN E POLITIZUAR NGA KRYEMINISTRI (03.12.2015)
ZËRI I AMERIKËS - KUSH ËSHTË VLADIMIR PUTIN? (03.09.2015)
KËRCËNOHET ANNA DURYTSKAJA - DËSHMITARJA KRYESORE NË VRASJEN E NEMCOVIT (03.06.2015)
PROKURORI SPECIAL I ARGJENTINËS 'ËSHTË VRARË' (03.06.2015)
GJYQI NDAJ DZHOKHAR TSARNAEVIT (03.06.2015)
MARRËVESHJA BËRTHAMORE SHTON 'TRYSNINË' NDAJ ROHANIT (03.05.2015)
LEONID KUCHMA - PERËNDIMI SHUMË I BUTË NDAJ RUSISË (03.05.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]