E Hënë, 07.22.2024, 06:42am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
TSARNAEV SHPALLET FAJTOR PËR SULMIN NË MARATONËN E BOSTONIT

E Enjte, 04.09.2015, 06:47am (GMT+1)Një juri federale në SHBA shpalli fajtor Dzhokhar Tsarnaevin, personin e akuzuar për shpërthimet në Maratonën e Bostonit në vitin 2013.

Nga sulmi terrorist u vranë tre persona dhe u plagosën më shumë se 260.

Juria tani do të vendosë nëse ish-studenti 21-vjeçar duhet të dënohet me vdekje apo do të vuajë burgim të përjetshëm.

Shpallja fajtor e Tsarnaevit pritej gjerësisht, duke patur parasysh pohimin e pazakontë të avokatit të tij mbrojtës se Tsarnaevi ishte pjesmarrës në shpërthimet.

Por avokati argumentoi gjithashtu se vëllai më i madh i Tsarnaev-it, Tamerlan, ishte personi që organizoi sulmin dhe që pastaj rekrutoi vëllanë e tij 19-vjeçar për ta ndihmuar. rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TSARNAEV - FAJTOR PËR SULMIN NË MARATONËN E BOSTONIT (04.08.2015)
JETA SEKRETE E MULLAH OMARIT (04.08.2015)
TSIPRAS NË MOSKË - TEK PUTINI (04.08.2015)
SENATORI RAND PAUL SHPALL AMBICJET PËR PRESIDENT (04.07.2015)
RUSI - PËRKUJTOHET UDHËHEQËSI I VRARË I OPOZITËS NEMTSOV (04.07.2015)
SHTROHET NË SPITAL B. B. KING (04.07.2015)
VENDOSET ILEGALISHT NË NJU JORK BUSTI I EDWARD SNOWDENIT (04.07.2015)
RASTI MENENDEZ DHE NDIKIMI I TIJ NË POLITIKËN AMERIKANE (04.06.2015)
HELMUT KOLI VLERËSOHET BURRË I SHQUAR SHTETI (04.05.2015)
BISMARKU - 'KANCELARI I HEKURT' I GJERMANISË (04.05.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]