E Martë, 04.23.2024, 03:07am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
SENATORI REPUBLIKAN RUBIO HYN NË GARËN PRESIDENCIALE

E Hënë, 04.13.2015, 05:25pm (GMT+1)Senatori i ri nga Florida Marco Rubio, i preferuar i lëvizjes konservatore Tea Party, shqiptoi sot fjalët e tij të para si kandidat për president, duke kritikuar kandidaten demokrate Hillary Rodham Clinton.

43-vjeçari Rubio, tha për donatorët se ai po kandidon për emërimin e Partisë Republikane sepse, siç u shpreh ai, gara për Shtëpinë e Bardhë duhet të jetë për të ardhmen, jo për të shkuarën.

Kubano-amerikani Rubio, i cili është në mandatin e tij të parë si senator, tha gjithashtu se ai ndihet veçanërisht i kualifikuar për të përfaqësuar Partinë e tij Republikane, si njeriu që do të mbrojë ëndrrën amerikane.

Hyrja në garë e zotit Rubio  vjen një ditë pasi zonja Clinton njoftoi se po garon për emërimin e Partisë Demokratike. Ish-sekretarja e shtetit filloi sot një turne për në shtetin Iowa, udhëtimi i saj i parë si kandidate. za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HILLARY CLINTON - KATËR VJET SEKRETARE, VIZITOI 112 SHTETE, UDHËTOI 1,6 MILIONË KILOMETRA (Fotogaleri) (04.13.2015)
LE PEN - VAJZA IME PO HEDH NË ERË FRONTIN NACIONAL (04.10.2015)
KUSH JANË GRATË QË I BASHKOHEN IS-it DHE PSE?Si të bëhesh "grua e mirë" për Shtetin Islamik? (04.09.2015)
TSARNAEV SHPALLET FAJTOR PËR SULMIN NË MARATONËN E BOSTONIT (04.09.2015)
TSARNAEV - FAJTOR PËR SULMIN NË MARATONËN E BOSTONIT (04.08.2015)
JETA SEKRETE E MULLAH OMARIT (04.08.2015)
TSIPRAS NË MOSKË - TEK PUTINI (04.08.2015)
SENATORI RAND PAUL SHPALL AMBICJET PËR PRESIDENT (04.07.2015)
RUSI - PËRKUJTOHET UDHËHEQËSI I VRARË I OPOZITËS NEMTSOV (04.07.2015)
SHTROHET NË SPITAL B. B. KING (04.07.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]