E Mërkurë, 06.12.2024, 03:53pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
LE PEN IA NDALON BABAIT TË SAJ DEKLARATAT NË PUBLIK

E Djelë, 05.03.2015, 03:06pm (GMT+1)


Presidentja e Frontit Nacional, Marine Le Pen ia ndaloi sot babait të saj, Jean-Marie, të flasë në publik në emër të partisë franceze të ekstremit të djathtë, të cilën ai e ka themeluar, pasi idetë e tij janë në kundërshtim me vijën e përcaktuar të partisë.

"Jean-Marie Le Pen nuk duhet të flasë në emër të Frontit Nacional, pasi idetë e tij janë në kundërshtim me vijën e përcaktuar të partisë sonë", deklaroi ajo në një intervistë me Europe 1, iTELE dhe "Le Monde".

"Nuk duhet që deklaratat e tij të ndikojnë mbi lëvizjen tonë", theksoi ajo.

Themeluesi dhe presidenti i nderit i Fondit Nacional është thirrur nesër përpara byrosë ekzekutive të partisë për t'iu përgjigjur deklaratave të mëparshme, që janë në kontradiktë me vijën e partisë.

Në fillim të prillit, Jean-Marie Le Pen i konsideroi "një detaj të historisë" dhomat e gazit të nazistëve gjatë Luftës së Dytë Botërore./atsh/afp

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MAKIAVELI - AI QË E ÇLIROI POLITIKËN NGA BARRA E MORALITNga ALBERT VATA (05.03.2015)
MYNIH - NDAHET NGA JETA BALERINA MAYA PLISETSKAYA (05.03.2015)
DUKESHA E KEMBRIXHIT LINDI VAJZË (05.02.2015)
AUSTRIA NUK E EKSTRADON NË SHBA MILIRDERIN UKRAINAS (05.02.2015)
VJENË - MUSAJEV DEKLAROHET I PAFAJSHËM (04.15.2015)
SENATORI REPUBLIKAN RUBIO HYN NË GARËN PRESIDENCIALE (04.13.2015)
HILLARY CLINTON - KATËR VJET SEKRETARE, VIZITOI 112 SHTETE, UDHËTOI 1,6 MILIONË KILOMETRA (Fotogaleri) (04.13.2015)
LE PEN - VAJZA IME PO HEDH NË ERË FRONTIN NACIONAL (04.10.2015)
KUSH JANË GRATË QË I BASHKOHEN IS-it DHE PSE?Si të bëhesh "grua e mirë" për Shtetin Islamik? (04.09.2015)
TSARNAEV SHPALLET FAJTOR PËR SULMIN NË MARATONËN E BOSTONIT (04.09.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]