E Martë, 07.23.2024, 01:19pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
CHARLOTTE ELIZABETH DIANA - EMRI I PRINCESHËS SË POSALINDUR

E Hënë, 05.04.2015, 05:09pm (GMT+1)


Kate dhe Villiam me vajzën e porsalindur

Zyrtarët mbretërorë në Britani thanë se emri i princeshës së porsalindur është Charlotte Elizabeth Diana.

Princesha e vogël është fëmija i dytë i Princit William dhe i bashkëshortes së tij Kate, që e ka titullin Dukesha e Kembrixhit.

Charlotte, ekuivalent i formës femërore të emrit Charles, e përkujton gjyshin e vajzës, Princin Charles. Emrat e mesëm, e nderojnë Mbretëreshën Elizabeth II, që është stërgjyshe, dhe Princeshën e ndjerë Diana, nëna e Williamit.

Princesha e porsalindur është e katërta në linjën për në fron, pas gjyshit Charles, babait William, dhe vëllaut George.

William dhe Kate e treguan princeshën e porsalindur më 2 maj, 12 orë pasi Kate ishte pranuar në një spital londinez për lindje.

Sot, më herët gjatë ditës, zilet në Westminster Abbey kumbuan fuqishëm, ndërsa u dëgjuan të shtënat e nderit në gjithë Londrën në nderim të princeshës së porsalindur. 

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LE PEN IA NDALON BABAIT TË SAJ DEKLARATAT NË PUBLIK (05.03.2015)
MAKIAVELI - AI QË E ÇLIROI POLITIKËN NGA BARRA E MORALITNga ALBERT VATA (05.03.2015)
MYNIH - NDAHET NGA JETA BALERINA MAYA PLISETSKAYA (05.03.2015)
DUKESHA E KEMBRIXHIT LINDI VAJZË (05.02.2015)
AUSTRIA NUK E EKSTRADON NË SHBA MILIRDERIN UKRAINAS (05.02.2015)
VJENË - MUSAJEV DEKLAROHET I PAFAJSHËM (04.15.2015)
SENATORI REPUBLIKAN RUBIO HYN NË GARËN PRESIDENCIALE (04.13.2015)
HILLARY CLINTON - KATËR VJET SEKRETARE, VIZITOI 112 SHTETE, UDHËTOI 1,6 MILIONË KILOMETRA (Fotogaleri) (04.13.2015)
LE PEN - VAJZA IME PO HEDH NË ERË FRONTIN NACIONAL (04.10.2015)
KUSH JANË GRATË QË I BASHKOHEN IS-it DHE PSE?Si të bëhesh "grua e mirë" për Shtetin Islamik? (04.09.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]