E Enjte, 07.18.2024, 12:48pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ADNAN JANUZAJ SHPRESON NË DEBUTIMIN E ËNDRRAVE NË BOTËROR

E Enjte, 06.26.2014, 02:03pm (GMT+1)


Belgjika, e kualifikuar me gjashtë pikë nga dy ndeshje, do të ndeshet me Korenë e Jugut në ballafaqimin e tyre të fundit në kuadër të Grupit H në Kampionatin Botëror.

Dhe, objektivi i arritur mund të bëjë që selektori Marc Wilmots t'i japë debutimin mesfushorit Adnan Januzaj, i cili nuk është paraqitur në dy fitoret e Belgjikës kundër Algjerisë dhe Rusisë.
Wilmots pritet të bëjë ndryshime në formacion dhe Januzaj mund të jetë një prej atyre që do të shijojnë lojën.
Por, edhe pse Belgjika është kualifikuar dhe ka mundësi të bëjë ndonjë eksperiment, skuadra duhet të përkujdeset që të sigurojë pozitën e parë në grup në mënyrë që t'i shmanget ballafaqimit eventual me Gjermaninë.

Ëilmots ka thënë se skuadra e tij gjithmonë do të kërkojë fitoren në çdo ndeshje pa marrë parasysh rrethanat.
Megjithatë të gjithë shqiptarët i kanë sytë kah Januzaj, i cili mund të behet shqiptari i shtatë këtë botëror që e shijon lojën, pas Shaqirit, Behramit, Xhakës, Mehmedit, Dzemailit dhe Shkodran Mustafit.kd
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EDHE ZVICRA, FRANCA, NIGERIA NË 16-she (06.26.2014)
FIFA - PROCEDURË KUNDËR SUAREZIT, AI THOTË SE ISHTE INCIDENT NORMAL (06.25.2014)
GREQIA KALON NË TURIN E DYTË, KOLUMBIA ELEMINON JAPONINË (06.25.2014)
URUGUAJI DHE KOSTA RIKA ELEMINOJNË ITALINË DHE ANGLINË (06.24.2014)
SUAREZ PËRSËRI KAFSHON? (06.24.2014)
BOSHNJAKËT FAJËSOJNË ARBITRIN PËR HUMBJEN (06.24.2014)
BOTËRORI  2014 - PËRFUNDUAN NDESHJET NË GRUPIN BHolanda e para, Kili i dyti, pastaj Spanja e Australia (06.23.2014)
GERRARD ENDE S'KA VENDOSUR PËR TË ARDHMEN (06.23.2014)
SHBA-PORTUGALI 2-2 (06.23.2014)
POLEMIKA MBI EMRIN E SKUADRËS 'REDSKINS' (06.23.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]