E Enjte, 04.25.2024, 01:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
PELE - DO TË FITOJMË EDHE PA NEYMAR, MOS HARRONI SE BRAZILI FITOI KUPËN E BOTËS PA MUA MË 1962

E Djelë, 07.06.2014, 09:54am (GMT+1)


BRAZIL - Drama e Nejmarit në sfidën me Kolumbinë ka ngjallur një ndjenjë pesimizmi te tifozët brazilianë për mundësitë që ka "Seleçao" për ta fituar Kupën e Botës pa yllin e Barcelonës.

Për të mbajtur lart moralin e kombit të tërë, mendon i madhi Pele, i cili bën një paralelizëm me Botërorin e vitit 1962, që u fitua pikërisht nga Brazili, edhe pse vetë ai në atë kohë luajti vetëm një ndeshje.

"Unë u dëmtova dhe mbeta jashtë Kupës së Botës që u zhvillua në Kili. Megjithatë, Zoti i bëri një dhuratë Brazilit, trofeun e Botërorit. Shpresoj që e njëjta gjë të ndodhë me kombëtaren tonë edhe në këtë turne", - u shpreh Pele.

Sa për kujtesë, Kili 1962 duhej të ishte Botërori i Peles, që ishte pa dyshim futbollisti më i mirë në botë, por ai u dëmtua në takimin e parë me Meksikën.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ARGJENTINA DHE HOLLANDA NË GJYSËMFINALE (07.06.2014)
BRAZIL 2014 - PËR NEYMAR BOTËRORI KA PËRFUNDUAR (07.05.2014)
GJERMANIA MUND FRANCËN 1-0 NË ÇEREKFINALE (07.04.2014)
BRAZILI - PLOT 39 VJET PA HUMBUR NË SHTËPINË E VET (07.04.2014)
NDESHJET E BOTËRORIT 2014 FILLOJNË SOT (07.04.2014)
NDIKIMI SOCIOEKONOMIK I BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
BRAZIL 2014 - FUTBOLLISTËT QAJNË TEPËR, SCOLARI THËRRET PSIKOLOGEN (07.03.2014)
TALENTET E BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
FRANCA DHE GJERMANIA - NË ÇEREKFINALE (07.01.2014)
ADNAN JANUZAJ I PREMTON BESNIKËRI PËRJETË KOMBËTARES BELGE (06.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]