E Enjte, 04.25.2024, 02:22am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
VETËM KRUL E DINTE PËR ZEVENDËSIMIN

E Djelë, 07.06.2014, 02:50pm (GMT+1)Louis van Gaal ka thënë se i kishte treguar Tim Krulit para çerekfinales me Kostarikën se do të zëvendësohej në rast se ndeshja shkon në vazhdime, por këtë gjë nuk ia kishte bërë të ditur edhe portierit të parë, Jasper Cillessenit.

Trajneri holandez në çastet e fundit të vazhdimeve mori vendim që të zëvendësonte Cillesenin me Krulin që njihej për pritjet e penalltive.

Kjo strategji doli fatale për Kostarikën, të cilës Krul ia ndali dy gjuajtje të penalltive, për t'ia siguruar fitoren Holandës që tani do të përballet me Argjentinën në gjysmëfinale.

"Ne e menduam këtë para ndeshjes", ka thënë Van Gaal. "Secili lojtar në skuadrën time ka aftësi dhe kualitetet dalluese. Unë mendoja se do të ishte më mirë që Tim të mbronte penalltitë shkaku i përvojës së tij.

"Por këtë nuk ia treguam edhe Jasperit sepse nuk donim që ai të zhgënjehej para ndeshjes. Por secili portier ka kualitetet e tij dhe menduam se Tim kishte përvojë më të gjatë në pritjen e penalltive".
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PELE - DO TË FITOJMË EDHE PA NEYMAR, MOS HARRONI SE BRAZILI FITOI KUPËN E BOTËS PA MUA MË 1962 (07.06.2014)
ARGJENTINA DHE HOLLANDA NË GJYSËMFINALE (07.06.2014)
BRAZIL 2014 - PËR NEYMAR BOTËRORI KA PËRFUNDUAR (07.05.2014)
GJERMANIA MUND FRANCËN 1-0 NË ÇEREKFINALE (07.04.2014)
BRAZILI - PLOT 39 VJET PA HUMBUR NË SHTËPINË E VET (07.04.2014)
NDESHJET E BOTËRORIT 2014 FILLOJNË SOT (07.04.2014)
NDIKIMI SOCIOEKONOMIK I BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
BRAZIL 2014 - FUTBOLLISTËT QAJNË TEPËR, SCOLARI THËRRET PSIKOLOGEN (07.03.2014)
TALENTET E BOTËRORIT 2014 (07.03.2014)
FRANCA DHE GJERMANIA - NË ÇEREKFINALE (07.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]