E Mërkurë, 07.17.2024, 05:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
Australian Open - Roger Federer shkëlqen - Gjokoviç dorëzohet
E Djelë, 02.01.2009, 04:52pm (GMT+1)

27 Janar - Voal-online - Në çerek finalet e Australian Open përfundoi ëndërra e serbit Novak Djokovic i cili nuk arriti që të mbronte titullin e tij. Në fushën e tenisit në Melbourne, Djokovic nga stresi i madh detyrohet që ta braktisë fushën ndërsa po ndeshej me amerikanin Andy Roddick i cili ishte në epërsi të padiskutueshme. Serbi hoqi dorë pas një gjendje fizike të dobësuar. Në fillim ka kërkuar një stop për t'u vizituar nga mjeku, pastaj ka provuar që ta rivazhdojë lojën por më kot, duke u detyruar që të dorëzohet. Ndërsa zvicerani Roger Federer është shfaqur në çerek finale me një gjendje fizike dhe shkëlqyer, duke e mundur fare lehtësisht argjentinasin Juan Martin Del Potro me një fitore mahnitëse 6-3 6-0 6-0. Gjysëm finalja pra do të luhet midis Roddick-Federer, që pritet të jetë një ndeshje e madhe klasike tenisi, ku Federer ka një bilanc pak më të mirë se amerikani.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Milan sfidoi Mançester Siti dhe Kakà sfidoi sheikun miliarder (02.01.2009)
Sheiku Mansur deklaron: "Kakà është tashmë lojtar i Manchester City" (02.01.2009)
Xhixhi Bufon portieri më i mirë në historinë e futbollit (02.01.2009)
Kristian Ronaldo - Fifa World Player - Topi i Artë - s'kualifikoi argjentinasin Lionel Messi (02.01.2009)
Djaloshi 60 vjeçar Xhorxh Forman - I dyti në botë pas Muhamet Aliut (02.01.2009)
Ronaldo i palënduar në aksident (02.01.2009)
Sporti zviceran më 2008 - Kançelara zbriti Federerin në vendin e dytë (02.01.2009)
Kreshnik Qato Kreshniku - Boksieri Qato mbron titullin e kampionit të botës në Uashington (02.01.2009)
Hollifild thotë se do ta vazhdojë aventurën e boksit (02.01.2009)
Muhamet Aliu në ndeshjen Hollifild-Valujev më 20 Dhjetor në Zürich (02.01.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]