E Martë, 04.23.2024, 03:44am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
France Football - MESSI, FUTBOLLISTI MË I PASUR NË BOTË

E Mërkurë, 03.25.2015, 04:07pm (GMT+1)


Më i pasuri vazhdon të jetë po ai, Lionel Messi. Sipas "˜France Football', ylli argjentinas i Barcelonës fiton plot 65 milionë euro në sezon, një shumë që arrihet falë pagës, bonuseve dhe sponsorve të ndryshëm.

Në vend të dytë Cristiano Ronaldo (Real Madrid), i cili fiton 54 milionë euro në sezon. Braziliani Neymar arrin shifrën e 36.5 milionëve, ndërsa shoku i tij në kombëtaren e Brazilit, Thiago Silva, fiton 27.5 milionë euro.

Dhjetëshja e futbollistëve më të paguar në botë plotësohet nga Robin Van Persie (25,6), Gareth Bale (23,3), Wayne Rooney (22,5), Zlatan Ibrahimovic (21,5) Sergio Aguero (21,2) dhe Robert Lewandowski (20,2).

Përsa i përket sportistëve më të paguar në botë, kryeson listën boksieri Floyd Mayweather Jr. me 87 milionë euro në vit, i ndjekur nga basketbollisti LeBron James (69). Në vend të tretë, Leo Messi.

/ Top Channel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
2-1, JA SI E MUNDI BARCELONA REAL MADRIDIN (03.23.2015)
GJERMANIA E FTON MUSTAFIN (03.20.2015)
BAYERN MÃœNICH DHE PSG NË ÇEREKFINALE (03.12.2015)
KOSOVA DORËZOI ZYRTARISHT KËRKESËN PËR PRANIM NË UEFA (03.09.2015)
TAULANT XHAKA PO JETON ËNDRRËN (03.09.2015)
FIFA I KËRKON IRANIT QË TË LEJOJË GRATË NË STADIUME (03.07.2015)
PAKISTANI SIGURON FITOREN E PARË NË KAMPIONATIN E KRIKETIT (03.01.2015)
MANCINI KONFIRMOI - SHAQIRI TITULLAR (03.01.2015)
ANCELOTTI - ËNDËRROJ TË JEM TRAJNER I ITALISË (02.28.2015)
GREQIA PEZULLON KAMPIONATIN E FUTBOLLIT (02.25.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]